TK Břízky Jablonec nad Nisou

Informace o klubu

Adresa klubu
Sportovní 5027/10a,
46604 Jablonec nad Nisou
E-mail
klara@tkbrizky.cz
Telefon
604250659
Kontaktní osoba
Křenovská Klára
Region
severočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
8
Zimní kurty
4

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

TK Břízky z.s. je tenisový klub, který má své zázemí přímo v samém srdci horského městečka Jablonec nad Nisou v Jizerských horách. Zázemí je situováno v malebném prostředí u jablonecké přehrady. Tenisový klub nabízí šest antukových kurtů, dva s umělým povrchem a příjemné posezení v oddechové zóně s občerstvením. Historie tenisového klubu TK Břízky Jablonec se datuje do roku 1953, kdy se sešla malá skupina nadšenců se společnými zájmy a založila tenisový klub. Začínali ovšem jen na jednom dvorci na Osadě. Krátce na to získali prostor za sokolovnou v Břízkách a tam pod vedením pana Josefa Celného postavili tři tenisové dvorce a upravili okolí. Díky velkému zájmu o tenis však rostl a o rok později bylo nutno postavit další tři dvorce.

Výhodou tenisové klubu je i možnost v případě nepříznivého počasí odehrát tréninky dětí v kryté tenisové hale, kde jsou k dispozici 4 tenisové kurty. Hrací povrch Armstrong Champion Top SL s granulátem a udržování stabilní teploty zajišťuje intenzivní požitek ze hry.

Město Jablonec nad Nisou proslulo výrobou skla a bižuterie, je v něm však zastoupena i řada jiných průmyslových odvětví. Jablonec a okolí nabízejí množství sportovních i turistických aktivit pro děti, mládež i dospělé. Nejúspěšnějším jabloneckým sportovním oddílem je fotbalový klub FK Jablonec. Ve městě sídlí i hokejový klub HC Vlci Jablonec nad Nisou, který hraje třetí nejvyšší soutěž. Atletická hala v Jablonci patří k prvním halám v republice, proto se v ní odehrávala naprostá většina halových mistrovství Československa v letech 1968-1994.

Tenis pro děti

Tenisová škola byla založena v roce 2016. Dnes do ní dochází více jak 100 dětí. Při tréninkových jednotkách pro děti trenéři tenisové školičky dbají na celkový pohybový rozvoj dětí a mládeže. Kvalifikovaní trenéři se zábavnou formou snaží v dětech rozvíjet lásku ke sportu a hlavně k tenisu. Cílem je naučit děti základní tenisovu techniku, hru fair play a i celkově využívat efektivně volný čas a dát je do pohybu. Nábory do tenisové školy jsou možné celoročně po dohodě s trenérem. Tenisová škola je nabízena dětem od 4 let. Díky neivestiční dotaci Statutárního města Jablonec nad Nisou pro rok 2022 může do naší tenisové školičky docházet již 120 dětí, kteří jsou podporovány jak materiálně tak i finančně.

Přes letní prázdniny trenéři tenisové školy připravují pro děti příměstské tenisové kempy se zaměřením na pohyb pro děti, kde se děti věnují jak tenisu, kondici, plavání tak i sportovním hrám včetně soutěžení.

45-138-801_tenisova_hala_jablone.jpg50-149-801_venkovni_antukove_kurty_001-jpg.jpgareal_photo.jpg

Trenérský tým

Kluby v okolí