TENIS Klánovice "Tenisová škola TK TOLA"

Informace o klubu

Adresa klubu
V pátém 521,
19014 Praha 9-Klánovice
E-mail
info@tktola.cz
Telefon
720380800
Kontaktní osoba
Tomíška Ondřej
Region
Praha

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
4
Zimní kurty
2

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisové počátky v Klánovicích se datují do třicátých let 20. století na místě, kde se dnes nachází Obecní úřad Klánovice. V roce 1929 byl zrealizován odkud nového pozemku a došlo k odtržení Lawn-tennis Cercl Klánovic od Okrašlovacího spolku a L.T.C.K. se tak stal samostatným spolkem pod názvem Lawn-tennis Klub Klánovice. Krátce po roce 1929 byly postupně vybudovány 2 tenisové kurty a klubovna. Kvůli nedostatku kapacity pro hraní tamní dorostenci ještě vybudovali třetí kurt s písčitým povrchem. V únoru 1967 proběhlo znovuobnovení klánovického tenisu a je založen oddíl tenisu v rámci Tělovýchovné jednoty. Díky velkému nadšení veřejnosti se modernizuje zdevastovaný pozemek a probíhá výstavba 4 tenisových kurtů a řádné klubovny. Díky kapacitě se zavádí i závodní tenisová činnost a tenisová školička pro sportování dětí a mládeže.

Zavedení dětského tenisu oddíl vidí jako morální a příjemnou povinnost, kdy tenisová příprava neslouží pouze jako zlepšování fyzické a psychické kondice jedince, ale také přispívá k výchově. Prvními vedoucími a vlastně průkopníky klánovické školičky, kteří předávali své bohaté tenisové zkušenosti začínajícím tenistům, byli manželé Sláva a Mirka Batovcovi. Jim patří mimořádné uznání za nastartování této klánovické tradice.

Tenis pro děti

V tenisovém klubu TENIS Klánovice provozuje dětské tenisové tréninky Tenisová škola TK TOLA. Děti jsou v tenisové škole vítany již od 4 let a zájemci o tenis z řad dětí jsou poté rozděleny do menších skupinek dle výkonnosti a věku. Náplní dětských tenisových tréninků je výuka základní tenisové technicky a pravidel pro danou věkovou kategorii, pohybové dovednosti, kondiční cvičení formou her a soutěží.

Během letních prázdnin pořádá Tenisová škola TK TOLA tenisové kempy, které poskytují celodenní péči o hráče. Tenisový kemp je vhodný jak pro nejmenší děti od 4 let bez žádných tenisových zkušeností, tak pro pokročilé a závodní děti až do 18 let. V rámci celodenního programu je dětem poskytnuta výuka tenisu 2x denně, sportovní hry, společenské hry, občerstvení a pitný režim, a doplňkové aktivity.

p9280018.jpgp9280035.jpg1435.jpg

Trenérský tým

Kluby v okolí

  • Tenis Újezd nad Lesy "Tenisová škola TK TOLA"

    Veletovská 2358, 19016 Újezd nad Lesy

    Více informací