TO TJ Tesla Pardubice

Informace o klubu

Adresa klubu
K Vinici 1901,
53002 Pardubice
E-mail
jiri.kabrhel@centrum.cz
Telefon
605 775 795
Kontaktní osoba
Ing. Kabrhel Jiří
Region
východočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
11
Zimní kurty
6

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisové klub TO TJ Tesla Pardubice poskytuje svým návštěvníkům závodní i rekreantskou tenisovou činnost. Prostředí tenisového klubu nabízí hráčům idylické podmínky pro hru, ale i odpočinek, relax a místo pro setkávání s přáteli nebo obchodními partnery. Tenisový oddíl funguje po celý rok díky 11 antukovým dvorcům s nahrávací zdí, využívaných především v letním období , a 4 krytých antukových dvorců zakrytých nafukovací přetlakovou halou. Oddíl TJ TESLA Pardubice patří mezi největší tenisové oddíly východočeského regionu co do počtu členů.

Co se týká historie klubu, počátky oddílu se datují do roku 1925, kdy skupina bývalého AFK Pardubice vystavěla dva tenisové dvorce. V roce 1929 se klub začal aktivně účastnit meziklubových přátelských utkání a mistrovských zápasů. Útlum zavedeného klubového tenisu nastal v roce 1930, kdy oddíl přišel o dvorce, jež byly zabrány pro výstavbu sportovního stadionu. Díky nejvěrnějším členům se podařilo nalézt nové sportovní středisko “Pod Vinicí” a tenis se opět mohl začít rozvíjet. Již koncem roku 1931 začla výstavba 4 tenisových dvorců a dřevěné klubovny se šatnami. Klub nesl během histori několik názvů, od nejstaršího AFK Pardubice až k dnešnímu TO TJ Tesla Pardubice.

Tenisový oddíl má velmi bohatou historii v soutěžích smíšených družstev. V sezóně 2015-2017 měl oddíl dvě družstva mládeže v nejvyšší soutěži JUNIOR TOUR – O putovní pohár prezidenta ČTS. Stejně jako v sezóně 2018 tak i v sezóně 2019 mladší žáci, starší žáci a dorost startovali opět v nejvyšší soutěži družstev JUNIOR TOUR – O putovní pohár prezidenta ČTS. Ve zkrácené sezóně 2021 hráli mladší a starší žácí nejvyšší celostátní soutěž smíšených družstev. V sezóně 2022 nejvyšší soutěž O putovní pohár prezidenta ČTS hráli starší žáci a dorost (společné družstvo LTC Pardubice – TO TJ Pardubice).

Tenis pro děti

V tenisovém oddíle je pečlivě postaráno o výchovu dětí a mládeže. Již od roku 1990 je v areálu provozována TENISOVÁ ŠKOLA JAROSLAVA BROŽE.

Tréninky všech závodních hráčů a hráček tenisového oddílu jsou organizovány kvalifikovanými trenéry a jsou nabízeny jak ve skupinách dle výkonnosti a věku tak i individuálně. Součástí tréninkoého procesu je i společné kondiční cvičení mládeže pro rozvoj pohybových schopností a dovedností. Osobní tréninkový plán si každý hráč/hráčka domlouvá se svým trenérem. Při letních prázdninách trénéři pořádají řadu příměstských tenisových kempů pro začátečníky i pokročilé. Náplní kempů jsou jak tenisové tak i kondiční tréninky, sportovní hry, zábava, zápasy apod.

Důležitým aspektem výchovy mladých tenistů v Pardubicích je dodržování kodexu správného chování. Patří k němu dodržování slušného chování, používání slušných gest a slovníku, správné chování na kurtu v rámci fair play, pečlivá péče o tenisové vybavení, jak vlastní tak i klubové. Při porušení kodexu mohou trenéři nebo i funkcionáři klubu udělit hráči napomenutí, při opakovaném porušení může být hráč i vyloučen z tréninku případně i z tenisového oddílu. Tento model dodržování kodexu seznamuje hráče s penalty systémem tenisových pravidel, kde hlavní rozhodčí turnaje/zápasu může hráče při nevhodném chování vyřadit ze soutěže.

299297740_118515637601746_7040151354377639302_n.jpgkurty.jpgsberaci.jpg

Trenérský tým