TK Spartak Jihlava

Informace o klubu

Adresa klubu
Mostecká 24,
58601 Jihlava
E-mail
lorencova.andrea@gmail.com
Telefon
567322789
Kontaktní osoba
Lorencová Andrea
Region
jihomoravský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
8
Zimní kurty
5

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový klub TK Spartak Jihlava je multifunkční sportovní areál pro děti a dospělé bez ohledu věku a sportovní úrovně. Je zasazen do krásné přírody kraje Vysočina a díky vnitřním sportovištím i zázemí funguje po celý rok. Jeho rozsáhlost nabízí ideální možnost pro konání turnajů, firemních akcí a společenských událostí. Návštěvníkům je nabídnuto 8 venkovních a 5 krytých tenisových a badmintonových kurtů, 2 kurty pro squash. Areál je vhodný i pro dopolední využítí času především pro maminky s dětmi. K dispozici jim je dětský koutek, pískoviště, venkovní posezení a lahodné občerstvení.

Počátky fungování areálu se datují již do roku 1997. Za dobu existence centra se podařilo z Teniscentra Jihlava vytvořit příjemné a moderní prostředí, kam se návštěvnící budou zajisté rádi vracet. Teniscentrum Jihlava je k dispozici všem, kteří chtějí svůj volný čas trávit aktivním sportem nebo jen odpočinkem v areálu plném zeleně.

Tenis pro děti

Dětský tenis je zajištěn v TK Spartak Jihlava pravidelně pod vedením kvalifikovaných trenérů. Dětské tenisové tréninky jsou určeny pro děti v předškolním věku v rámci tenisové školičky, která vyučuje jak tenis, tak především všestranné pohybové aktivity. Cílem tenisové školičky je připravit malého hráče na kategorii BABYTENIS ( 9 let a mladší).

Během tenisové školičky si hráči osvojí základy tenisu se speciálně upravenými raketami a balóny tak, aby byly pro děti vhodné a respektovaly zdravý vývoj hráče. S přibývajícím věkem a silou pak děti postupně přecházejí na tenis, který již všichni dobře známe. Tedy s klasickými raketami a tenisáky. Čím jsou děti starší, tím jsou také tréninky častější. Do 6 let jsou tréninky hráčům nabízeny 2x týdně v rámci tenisové školičky, v kategorii mladších žáků do 11 let 3x – 5x týdně a kategorii starších žáků (12 – 15 let) 5x – 8x týdně.

res1.jpgres2.jpgres3.jpg

Trenérský tým