TK Slavia Plzeň

Informace o klubu

Adresa klubu
U Borského parku 2916/19,
30100 Plzeň
E-mail
hollerova@tkslaviaplzen.cz
Telefon
603 164 722
Kontaktní osoba
Jana Hollerová
Region
západočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
17
Zimní kurty
6

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový oddíl Slavia byl založen v roce 1953 jako tenisová sekce DSO (Dobrovolná sportovní organizace) Slavia. Prvním předsedou se stal student VŠŠE Antonín Šimandl a s ním pracovali asistent na katedře fyziky VŠŠE Marcel Benda a student LF Jan Záhlava. Po složení prvního družstva dospělých se závodní tenis hrál na zapůjčených dvorcích Lokomotivy Plzeň. Soutěžní družstvo se skládalo ze studentů vysokých škol. V roce 1957 přichází trenér Josef Reis, předsedou se stává MUDr. J. Kubík.Zakládá se již i mládežnický tenis a v roce 1958 začíná výstavba vlastního sportoviště, která kontinuálně pokračuje až do konce minulého století. Renovace a modernizace areálu probíhá i nadále.

V letech 1990 – 1993 klub nesl název Tenisový klub Slavia VŠ (již s vlastní právní subjektivitou). Dále poté v letech 1993 – 2007 se klub nazýval Tenisový klub Slavia Pilsner Urquell a nakonec od roku 2007 až po současnost nese název Tenisový klub Slavia Plzeň.

Tenisový klub Slavia Plzeň má necelých 300 členů, z toho více jak třetinu tvoří mládež.

Tenis pro děti

V roce 2017 byla založena Tenisová Akademie pro Plzeňský kraj za účelem výchovy tenisové mládeže v Plzeňském kraji za podpory statutárního města Plzeň, Plzeňského kraje, Českého tenisového svazu a tenisového klubu TK Slavia Plzeň z.s.

V rámci ŠKOLNÍ AKADEMIE má za úkol zaštiťovat úzkou spolupráci s mateřskými školami, respektive prvními ročníky základních škol, popularizovat a přitáhnout ty nejmladší děti k tenisu. Talentované děti připravit na vstup do závodní Akademie. Cílem akademie je poskytnout kvalitní zázemí pro mladé tenisty - zajistit tréninkový proces s využitím zkušeností trenérského týmu a nových trendů v tenise, udržet talentovanou mládež, zbrzdit nebo úplně zastavit její odchody za lepším, připravovat a vychovávat talenty, popularizovat tenis jako takový a přitahovat k němu novou mládež

V ZÁVODNÍ AKADEMII se již koncentrují hráči, kteří cílí na výkonnostní, vrcholový tenis. Do této části Akademie většinou hráči vstupují v 8 letech a projdou až do seniorských kategorií. Hráči jsou rozděleny do výkonostních skupin A, B, C - zde každá skupina má svá kritéria pro vstup, ale také povinnosti hráčů pro splnění náplně skupiny.

Nepojmenované.jpgNepojmenované1.jpgNepojmenované2.jpg

Trenérský tým

Kluby v okolí

  • TK Lokomotiva Plzeň z.s.

    Táborská 1991/36, 326 00 Plzeň 2-Slovany-Východní

    Více informací