TK SK Kladno, z.s.

Informace o klubu

Adresa klubu
Ludvíka Kuby 797,
27201 Kladno
E-mail
info@kadrle.cz
Telefon
608 318 068
Kontaktní osoba
Kadrle Petr Ing.
Region
středočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
2
Zimní kurty
2

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

SK Tenis Kladno patří svojí členskou základnou k největším mládežnickým tenisovým klubům ve Středočeském kraji a pravidelně se zúčastňuje všech kategorií (minitenis, babytenis, mladší žactvo, starší žactvo, dorost a dospělí) mistrovských soutěží v rámci Český tenisový svaz. Kromě soutěže družstev kluboví hráči reprezentují klub i na individuálních turnajích ve všech mládežnických kategoriích. Členové klubu jsou pro svůj další rozvoj podporovány finančně formou slev, refundací a rozšířenými tréninkovými možnostmi nabízenými v rámci Programu výhod pro členy klubu SK Tenis Kladno.

Spolek SK Tenis Kladno je sportovní organizací, jejíž cílem je rozvoj sportovních dovedností v oblasti tenisu. Svojí činností se snaží přispět ke zvýšení fyzické kondice mládeže, která je v dnešní době elektronické zábavy tak opomíjená, ale i k rozvoji osobnosti vzájemným respektováním jeden druhého, navazováním a rozvíjením kamarádských vztahů, cílevědomým směřováním k vlastnímu zdokonalení a zlepšení svých výsledků, uměním přijmout porážku a celkovým posilováním sebevědomí. Tenisový areál disponuje 5 tenisovými kurty s povrchem umělé antuky Classic Clay a 1 klasickým antukovým kurtem pouze pro letní sezónu.

Nejúspěšnějším kladenským sportovním oddílem je hokejový klub Rytíří Kladno. K legendám kladenského hokeje patří Jaroslav Volf, Jaroslav Jiřík, František Pospíšil, Milan Nový, František Kaberle, Eduard Novák, Miloslav Hořava, Michal Pivoňka, Vladimír Kameš, Jaromír Jágr (dnes majitel klubu), Otakar Vejvoda, Milan Hnilička, Tomáš Kaberle, Pavel Patera, Martin Procházka, František Kaberle ml., Patrik Eliáš, Jakub Voráček nebo Tomáš Plekanec.

Mistrovské tituly však Kladnu zajistili i volejbalisté, byť nemají tak dlouho tradici. Mezi českou špičku se mužský tým Kladno Volejbal dostal zakoupením licence Odolene Vody (sedminásobného mistra republiky) roku 2004. Florbalový tým Kanonýři Kladno hraje 1. ligu mužů a ve třech sezónách hrál Superligu florbalu.

Tenis pro děti

SK Tenis Kladno provozuje tenisovou školičku pro nejmenší hráče, tenisovou školu pro mládež a tenisový klub, jehož členové se účastní výkonnostních soutěží v rámci systému ČTS.

V rámci tenisové školičky probíhá tenisové příprava těch nejmenších hráčů. Výuka ve školičce je cílena a organizačně koncipována pro děti do 7let. Správný věk pro zahájení výuky ve školičce je velmi individuální vzhledem k fyzické a mentální vyspělosti jedince a je složité jej předem určit. Proto je pro zájemce klubem organizován ptavidelně nábor do tenisové školičky, aby si děti mohly vyzkoušet, zda již nastal ten správný čas pro výuku tenisu.

Tenisová škola úzce navazuje na výuku v tenisové školičce, ale účast v ní není podmínkou pro zařazení do tréninkového programu školy, spíše výhodou. Zařazení do tréninkového programu tenisové školy probíhá na základě posouzení a doporučení odborně vzdělaných trenérů.

Výuka v tenisové škole probíhá dle pravidel tenisové školy a nastaveného rozpisu tréninků a to individuálně nebo v rámci skupiny maximálně 4 hráčů. Skupiny jsou trenéry sestavovány tak, aby bylo dosaženo maximálního individuálního rozvoje každého z hráčů. Rozvoj hráčů je pravidelně vyhodnocován a v návaznosti na potřeby rozpis tréninků upravován. Většina hráčů tenisové školy jsou řádní členy klubu a registrovanými hráči Českého tenisového svazu a tvoří stabilní základnu družstev pro mistrovská utkání v rámci systému Českého tenisového svazu.

110875846_3470130222997812_1222515594105593379_n.jpg221680892_4536004446410379_6019855400752589945_n.jpg300271293_565255075394404_5325423623583577740_n.jpg

Trenérský tým

Kluby v okolí