TK Scentrum Benešov, z.s.

Informace o klubu

Adresa klubu
U Vodárny 2215,
256 01 Benešov
E-mail
benes.tenis@centrum.cz
Telefon
777 221 157
Kontaktní osoba
Beneš Michal
Region
středočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
5
Zimní kurty
2

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový klub SCentrum Benešov působí ve sportovně relaxačním hotelovém komplexu v klidné části Benešova. Areál je ideálním zařízením nejen pro aktivní, ale také pro příjemné a zdraví prospěšné trávení volného času ve společnosti přátel, obchodních partnerů, nebo svých nejbližších. Je rovněž zařízením, které poskytuje nadstandardní možnosti pro pořádání firemních a sportovních akcí. Součástí areálu je několik konferenčních místností s různou kapacitou, hotel s příjemnými čistými pokoji, bowling s 6-ti drahami Brunswick a restaurace s výbornou převážně italskou kuchyní, výrobou domácích těstovin a prostornou terasou.

Chloubou celého sportovního komplexu jsou sportoviště s moderními kvalitními povrchy. V tenisové hale mohou sportovci hrát kromě tenisu badminton, volejbal i nohejbal. Pod nafukovací halou je fotbalový umělý trávník čtvrté generace. V prostorách budovy se pak nacházejí sály na aerobik, spinning a kardio-posilovna. V rámci regerace mohou návštěvníci relaxovat ve finské i parní sauně se solnou tryskou, uvolnit se ve vířivce nebo si dopřát různé druhy masáží.

Pro tenisty jsou k dispozici aktuálně 2 venkovní tenisové kurty s povrchem koberece, 3 antukové tenisové kurty a multifuknční hřiště na nohejbal/volejbal. Kryté kurty v multifunkční hale jsou vybaveny moderním povrchem domo grass park, který je vhodný pro amatérský i závodní tenis. Rychlost odskoku míčku se podobá rychlosti antuky.

Tenis pro děti

Tenis pro děti je nabízen v S-centru pod hlavičkou tenisové škola pod vedením zkušeného trenéra pana Jana Beránka. Cílem dětských tenisových tréninků je všestranný rozvoj pohybových schopností a dovedností malých tenistů a získání základů tenisové techniky. Dětské tréninky probíhají v menších skupinkách, pro starší hráče je možnost trénovat i individuálně. Trénink je veden hravou a zábavnou formou s využitím speciálního vybavení pro minitenis a babytenis jako jsou minisítě, odlehčené tenisové míčky, odlehčené dětské rakety, a další pomůcky podporující zájem dětí o sportování a tenis.

V letních měsících, když neprobíhají organizované tenisové dětské tréninky, trenéři pořádají tenisové příměstské kempy a jiné aktivity pro děti.

sc1.jpg280290646_388222116649686_3191428465294336438_n.jpg

Trenérský tým