TK Roudnice n.L.

Informace o klubu

Adresa klubu
Alej 17.listopadu 265,
41301 Roudnice nad Labem
E-mail
premysl.vysinsky@seznam.cz
Telefon
603175078
Kontaktní osoba
Vyšinský Přemysl DiS.
Region
severočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
6
Zimní kurty
3

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Historie tenisového klubu TK Roudnice nad Labem sahá až do období první republiky. Původní tenisové kurty se nacházely na pozemku Sokola vedle kina, kde dnes stojí nepoužívaná hala. Po roce 1948 byly tyto kurty zlikvidovány z důvodu proklamace tenisu jako buržoazního sportu a až v roce 1973 se chod tenisu v Roudnici obnovil. Parta tenisových nadšenců založila tenisový oddíl v rámci TJ Spartak Roudnice n.L. a svépomocí postavila 3 nové antukové kurty a cvičnou stěnu. Malá budova v areálu zimního stadionu sloužila jako klubovna, ve které se nacházely šatny a malá kancelář.

V roce 1981 kvůli požadavkuům na jiné využití stávajících pozemků byly na místě bývalé pily Šetek postaveny nové tenisové kurty - 4 tenisové kurty pro čtyřhru a tenisové kurt pouze pro dvouhru. Již v roce 1983 se mistrovská utkání družstev hrála na nových kurtech. Rozvoj areálu pokračoval a díky dalším stavebním úpravám a likvidací nepotřebných prostor, a v roce 1999 byl postaven šestý kurt a současně zvětšen pátý kurt. V roce 1990 byl klub osvobozen od jednoty a spolek se stal samostatným útvarem - Tenisový klub Roudnice nad Labem. V roce 2001 byla postavena přetlaková nafukovací hala, který nabízí využití 3 antukových kurtů i v zimním období.

Tenis pro děti

Dětský tenis je v Roudnici nad Labem provozován v rámci tenisové školičky, která je určena pro od 4 - 7 let. Starší děti jsou také ve škole ítany, ale budou muset být umístěny do již zavedených tréninkových skupinek dle výkonnosti a věku. V rámci dětských tenisových tréninků si hráči vyzkouší základy tenisové techniky a pravidel, budou rozvíjet své pohybové schopnosti a dovednosti a poznají nové kamarády. Zájemce o tenisovou školičku každoročně přijímáme v rámci pravidelného tenisového náboru, který se koná v červnu. V rámci tenisové školičky přijímáme okolo 20 dětí.

Během letních prázdnin jsou pro hráče připraveny příměstské tenisové akce a tenisové turnaje pod hlavičkou Českého tenisového svazu.

res1.jpgres2.jpgdeti_pts_trenink.jpg

Trenérský tým

Kluby v okolí