TK Roja Příbram z.s.

Informace o klubu

Adresa klubu
Brodská 93,
26101 Příbram VIII
E-mail
info@tkroja.cz
Telefon
728459217
Kontaktní osoba
Chmelík Roman Bc.
Region
středočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
10
Zimní kurty
3

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový klub TK Roja se nachází v Příbrami v okrajové panelové zástavbě, kde je dobrá dostupnost. Sportoviště leží na rozloze 29.000m2 a má ve vlastnictví 8 antukových kurtů, 3 kurty v pevné hale s povrchem Grand slam - koberec, 2 kurty s umělou trávou, a jedno velké travnaté hřiště pro účely kondiční přípravy a sportovních her.

Tenisový klub pořádá jak rekreantské klubové turnaje, tak i závodní turnaje pro české a evropské hráče. K dispozici má ubytovací zařízení o kapacitě pěti pokojů. V tenisovém centru je pro veřejnost i hráče k dispozici zázemí šaten a sprch, dále občerstvení a klubovna. Celé centrum je bezbariérové a je tak dostupné i handicapovaným hráčům. Pro návštěvníky je také k dispozici půjčovna sportovního vybavení (rakety, míčky, švihadla, aj.) za poplatek, členové klubu mají výpůjčné zdarma.

Tenis pro děti

Tenisová škola TK Roja vítá děti již od 4 let. S tenisem lze začít i dříve, vždy záleží na zdatnosti dítěte a domluvě s trenérem. Horní věková hranice pro zařazení do tenisové školy je NEOMEZENÁ. Hlavním cílem naší tenisové školy je všestranný rozvoj pohybových dovedností a osvojení základů tenisové techniky. Dětské tréninky jsou vedeny zábavnou formou, tak aby vzbudily u dětí zájem o tenis. Během výuky se využívají speciální tenisové vybavení jako jsou mini sítě, dětské rakety, měkké barevné míče a další tenisové pomůcky. Výuka probíhá individuálně nebo ve skupince 4 -5 dětí.

V praxi tenisové dětské tréninky probíhají následovně: Začíná se celkovou přípravou těla na hru; tedy dítě se rozběhá, protáhne a zahřeje. Pak následuje trénink postřehu a koordinace ruka-noha. Chytání míčku, rychlý start, střídání směru a dále. To vše musí dítě rychle zvládnout, aby mohlo přistoupit k samotnému nácviku jednotlivých herních prvků s raketou.

Pro hráče navštěvující tenisovou školu pravidelně pořádáme tenisové campy, kde se intenzivně věnují tenisové průpravě a přípravě na soutěžní sezonu.

resi1.jpgresi2.jpgresi3.jpg

Trenérský tým