TK Louny

Informace o klubu

Adresa klubu
Masarykovy sady 2790,
44001 Louny
E-mail
malkus.v@seznam.cz
Telefon
603 594 458
Kontaktní osoba
Malkus Vladan
Region
severočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
6
Zimní kurty
1

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Prvotní zmínka o lounském tenise se datuje do roku 1927, kdy byly schváleny stanovy lounského tenisového klubu, který byl zaregistrován u zemské politické správy dne 14. listopadu 1927. Dnešní tenisové dvorce byly postaveny v roce 1930. U příležitosti jejich otevření se zde konal exhibiční zápas mezi mistrem světa Karlem Koželuhem a slavným hercem, výborným tenistou Vlastou Burianem.

V období komunismu se tenisový klub stal součástí tělovýchovné jednoty Lokomotiva Louny. O této době v archivu města není zmínka. Za zmínku však jistě stojí dlouhá doba předsedování MUDr. Lubora Singera, který mimo jiné přispěl velkou mírou k postavení nové klubovny se sociálním zařízením a tenisové haly. V roce 1991 došlo k osamostatnění tenisového klubu. Lokomotiva Louny bezplatným převodem předala veškerý majetek nově založenému Tenisovému klubu 91 Louny. V roce 1995 byly postaveny dva nové dvorce.

Tenis pro děti

Cílem tenisové školičky tenisového klubu TK Louny je všestranný rozvoj pohybových schopností a dovedností malých tenistů a získání základů tenisové techniky. Dětské tréninky probíhají v menších skupinkách. Trénink je veden hravou a zábavnou formou s využitím speciálního vybavení pro minitenis a babytenis jako jsou minisítě, odlehčené tenisové míčky, odlehčené dětské rakety, a další pomůcky podporující zájem dětí o sportování a tenis.

V rámci kategorie minitenis trenéři tenisové školičky kladou důraz na pohybové, zejména koordinační dovednosti. V kategorii babytenisu již děti hrají na regulérní tenisový kurt s měkčími míčky, přičemž trenéři dbají na rozvoj tenisové techniky a základy tenisové taktiky. Dále se prohlubují pohybové schopnosti a dovednosti včetně nácviku herních situacích. V letních měsících, když neprobíhají organizované tenisové dětské tréninky, trenéři pořádají tenisové příměstské kempy.

louny-3.jpglouny-4.jpglouny02.jpg

Trenérský tým

Kluby v okolí