TK Jeseník

Informace o klubu

Adresa klubu
Janáčkova 747,
79001 Jeseník
E-mail
skolicka@tenis-jesenik.cz
Telefon
739 186 972
Kontaktní osoba
Radislav Hladiš
Region
severomoravský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
5
Zimní kurty
0

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

TK Jeseník je tenisový klub s dlouholetou tradicí s širokou sportovní základnou, v současné době čítá přes 80 členů. Klub se soustředí na výchovu tenisové mládeže a sdružujeme amatérské hráče. TK Jeseník je otevřeným klubem pro širokou sportovní veřejnost, na své si příjdou tenisté každého věku a úrovně.

Sportovní areál leží v klidné části Smetanových sadů hned vedle rozlehlého parku. Komplex sportovního klubu tvoří 5 tenisových dvorců, 1 dětský tenisový kurtu s odrazovou stěnou. Přírodní park se využívá na kondiční tréninky, rozvičení před tréninkem nebo běh po tréninku.

Pro zimní období se využívá tělocvična Střední školy gastronomie a farmářství v Jeseníku a děti vybrané pro závodní tenis mají možnost trénovat v nové přetlakové hale v průmyslové zóně za přejezdem.

Tenis pro děti

Tradice tenisové školy TK Jeseník sahá až do 90. let minulého století. V roce 1996 jsme se spolek rozhodl vydat ve výuce mladých tenistů a tenistek novou moderní cestou. Doposavaď trenéři využívali metodik Mezinárodní tenisové federace (ITF). S dětmi trénují trenéři s kvalifikací III. třídy a bohatými zkušenostmi. Tenisovým dovednostem se děti učí formou různých her. Děti jsou do tenisové školičky vítany od 4 let.

Tenisovou školou prošlo za 20 let více než 100 dětí a ty nejtalentovanější dnes reprezentují náš tenis v Jeseníku ale i třeba v Přerově ve vysokých soutěžích družstev i jednotlivců na republikové úrovni. Největším úspěchem tenisové školy bylo přijetí domácího odchovance do tenisové školy Nicka Bollettieriho v USA.

V letních měsících, když neprobíhají organizované tenisové dětské tréninky, trenéři pořádají tenisové příměstské kempy a jiné aktivity pro děti.

jes1.jpg1377004_1376051399298950_2036173054_n.jpg

Trenérský tým