TK AGROFERT Prostějov

Informace o klubu

Adresa klubu
Za Velodromem 4429,
Prostějov
E-mail
krcekpavel@seznam.cz
Telefon
725 589 017
Kontaktní osoba
Krček Pavel
Region
jihomoravský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
18
Zimní kurty
6

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Při náhledu do novodobé historie tenisového klubu TK Agrofert Prostějov je nedůležitější rok 1990, kdy se pan Miroslav Černošek stal předsedou tenisového klubu TK Agrofert Prostějov a tímto krokem započalo nejúspěšnější období tenisu v Prostějově. Díky rozsáhlé rekonstrukci a investicím se tenisový klub stal jeden z nejlepších tenisových klubů v České republice. Prostějov se díky zázemí a tréninkovým možnostem stal místem pro trénink nejlepších hráčů světového tenisového žebříčku a získal tedy právěm titul TRÉNININKOVÉHO CENTRA MLÁDEŽE a později NÁRODNÍHO TENISOVÉHO CENTRA MORAVY. I přes tyto tituly tenisový klub vítá i rekreantské hráče všech úrovní a věku. Zkrátka klub TK Agrofert Prostějov vítá všechny milovníky bílého sportu.

Úspěchy TK Agrofert Prostějov

Mezi osobnosti klubu TK Agrofert Prostějov můžeme zařadit například Karla Nováčka, žák z Prostějova a daviscupový reprezentant, který patřil ve své době k nejlepším antukovým hráčům a osmý hráč světového žebříčku ATP. Hráčka číslo jedna, Martina Hingisová, hrála v prostějovském klubu už v jedenácti letech a od té doby nejen ona, ale i její máma Melanie měly vřelý a upřímný vztah k tenisu na Hané. Tomáš Berdych, Lucie Šafářová, jiří Veselý, Jiří Lehečka, Adam Pavlásek, Zdeněk Kolář, Petra Kvitová a mnoho dalších tenisových hvězd se mohlo pyšnit klubovou příslušností TK Agrofert Prostějov.

V roce 2022 extraligový tým smíšeného družstva dospělých opět po roce ovládl finále MONETA Tenisové extraligy by OSTRA v Praze, když v dramatickém finále porazil tým RPM Spoje Praha 5:4.

Tenis pro děti

Dětský tenis v TK Agrofert Prostějov je určen dětem ve věku od 4 do 6 let. V tomto mladém věku se děti připravují na tzv. mini kurtě s malými raketami a měkkými pomalými míčky. Součástí tenisových tréninků dětí jsou především základy tenisové techniky a tenisových pravidel. Dále trenéři dbají také na rozvoj všeobecných pohybových dovedností s respektem ke zdravému fyzickému i psychickému rozvoji. Tréninky jsou vedeny zábavnou a hravou formou se špetkou zábavy a soutěžení. Během letních prázdnin jsou pro děti připraveny příměstské tábory plné sportování, učení a zábavy.

ÚSPĚCHY TENISOVÉ ŠKOLIČKY TK Agrofert Prostějov:

V roce 2022 tým družstva minitenisu získalo 1.místo na MČR a stejně tak i tým babytenisu získal 1.místo na MČR smíšených družstev.

11270481_897733036934729_8073089.jpg303091166_760045732016302_653482.jpgmax_8_1631775605.jpg

Trenérský tým

Kluby v okolí