TJ Žďár nad Sázavou

Informace o klubu

Adresa klubu
Bezručova,
59101 Žďár nad Sázavou
E-mail
zdar@seznam.cz
Telefon
606 770 230
Kontaktní osoba
Chalupa Leoš
Region
jihomoravský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
7
Zimní kurty
2

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový klub Žďár nad Sázavou se nachází ve rozsáhlém sportovním komplexu. Svým návštěvníkům nabízí možnost využít 7 tenisových venkovních kurtů a 2 kryté tenisové kurty pro zimní období. Dále se v blízkém okolí nachází zimní stadion, fotbalové hřiště, sportovní hala a to vše v příjemném prostředí s dostatkem zeleně.

Na své si příjdou jak závodní, tak i rekreančtí hráči. Areál je vhodný pro pořádání tenisových turnajů, sportovních kempů a soustředění, firemních turnajů a společenských akcí.

Tenis pro děti

Tenisová škola TJ Žďár nad Sázavou vítá děti od 4 do 8 let. Školička je určena pro ty nejmenší a začínající hráče. Cílem dětských tenisových tréninků v tenisové školičce je všestranný rozvoj pohybových schopností a dovedností malých tenistů a získání základů tenisové techniky. Tréninky probíhají v menších skupinkách, pro starší hráče je možnost trénovat i individuálně. Zkušený trenérský tým vede tréninky hravou a zábavnou formou s využitím speciálního vybavení pro minitenis a babytenis jako jsou minisítě, odlehčené tenisové míčky, odlehčené dětské rakety, a další pomůcky podporující zájem dětí o sportování a tenis.

Hobby tenis je tenisový program určen pro začínající starší hráče, věkové kategorie 9 - 12 let. Tenisové tréninky probíhají 1-2x týdně a hlavním cílem tenisových tréninků je aktivní pohyb dětí a pěstování kladného vztahu ke sportování. V této kategorii nejsou ukazatelem výsledky, ale především dětská radost a pozitivní prožitek dětí.

V letních měsících, když neprobíhají organizované tenisové dětské tréninky, trenéři pořádají tenisové příměstské kempy a jiné aktivity pro děti.

ž1.jpgž2.jpgž3.jpg

Trenérský tým