TJ Spoje Praha

Informace o klubu

Adresa klubu
Na Balkáně 812,
13000 Praha 3
E-mail
radkapelikan@seznam.cz
Telefon
603 553 439
Kontaktní osoba
Radka Kocandová
Region
Praha

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
7
Zimní kurty
6

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový klub Orel jednota Praha-Balkán se nachází v rozsáhlém areálu na pražském Žižkově. Kromě tenisových dvorců mohou návštěvníci využít také fotbalové hřište, menší osvětlené fotbalové hřiště s umělou trávou, 7 tenisových kurtů, 4 kryté tenisové kurty, volejbalové kurty, cvičební sál, posilovnu, víceúčelovou halu pro futsal, badminton, basketball, floorbal, volejbal, bojové sporty, aerobick, taneční soutěže aj.

Při náhledu do historie je nejvíce výrazný rok 1948, kdy se družstva kopané, národní házené a sporty Sokola Žižkov spojili do jedné tělovýchovné jednoty TJ SPOJE Praha. V roce 1952 se konalo slavnostní otevření části nové tělocvičny.Rozvoj pokračoval i v roce 1954, kdy se zahájily terénní úpravy pro vybudování dalších sportovišť. Následovalo zahájení provozu všech místností nové tělocvičny „sokolovny“, včetně malého sálu, divadelního sálu, šaten a kluboven. V roce 1965 přišlo na řadu vybudování 5ti tenisových dvorců. V roce 1977 přibyly 3 volejbalová hřiště a škvárového fotbalového hřiště. V roce 1978 se vybudovalo nového sportoviště pro házenou.

Dlouho plánovaná výstavba multifunkční haly se datuje do roku 1979. V hale o rozměrem hrací plochy 36 x 18 m, včetně hlediště pro 450 diváků se vybudovaly šatny, posilovna, nářaďovna, masérna, ošetřovna, údržbářské dílny, sklady, restaurace, metodický kabinet, klubovna a kanceláře TJ. Rozsáhlá rekonstrukce ani zdaleka nebyla u konce a v roce 1981 se postavil centrální dvorec na tenise a dostavili se dalších 3 kurty. Pokračovalo se vybudováním šaten házené, kopané a tenisu a výstavbou nohejbalového hřiště, travnatého fotbalového hřiště a výstavby nových šaten fotbalu s tribunou pro diváky. Jako poslední se v roce 1988 dostal plavecký stadion a tréninkové fotbalového hřiště ve východním okraji areálu.

Tenis pro děti

Mladí sportovci jsou vítání již od 4 let. Malí tenisté začínají nejdříve v tzv. přípravce, kde trénují v menších skupinkách a zábavnou formou se učí základům tenisových úderů a tenisové techniky včetně základních pravidel. V 6 - 7 letech se hráči řadí do kategorie MINITENIS. V této kategorii hráči hrají na malém kurtě s červenými měkkými míčky a pouze do 10ti bodů. V 8 - 9 letech přechází hráči do kategorie babytenis, ve kterém již hráči hrají na celém tenisovém kurtu se zelenými míčky. Zápasy se hrajou na 4 gemy.

Největší tenisovou událostí byl doposud mezinárodní turnaj ATP s názvem RPM PRAGUE OPEN by MONETA MONEY BANK 2020 s dotací 137 560 $, který přivítal tenisovou hvězdu Stana Wawrinku (trojnásobného grandslamovýého šampiona).

304180200_502265878569114_435540.jpgspoje-1.jpgkonec-sezony.jpg

Trenérský tým