TJ Břevnov

Informace o klubu

Adresa klubu
Tomanova 2480/5,
169 00 Praha 6 - Břevnov
E-mail
info@tenisbrevnov.cz
Telefon
603 806 002
Kontaktní osoba
Jedlička Petr Ing.
Region
Praha

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
4
Zimní kurty
3

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový oddíl TJ Břevnov je součástí tělovýchovné jednoty s dlouholetou tradicí, jejíž historie sahá až do počátku 20. století. Oficiálně vznikla v roce 1906, a to jako fotbalový klub s názvem Sportovní kroužek Břevnov, později SK Břevnov. V průběhu dalších let a desetiletí se tento klub slučoval a opět rozděloval s jinými sportovními spolky a v důsledku toho se několikrát měnil i jeho název, až byl v roce 1960 přejmenován na TJ Břevnov a tento název se zachoval až do současnosti.

Areál tenisového oddílu o celkové ploše 6 046 m2 je situován v tzv. „Zeleném pásu Petřín – Bílá Hora“, při ulici Tomanova v Praze 6 – Břevnově. Tvoří ho klubovna se sociálním zázemím, krytá terasa, 4 tenisové dvorce s antukovým povrchem, dětský mini kurt s odrazovou stěnou. Od roku 1984 mohou tenisté hrát na kurtu č.3 i v pozdních hodinách díky umělému osvětlení.

Tenis pro děti

Dětský tenis je provozován v TJ Břevnov pod vedením tenisové školičky. Děti jsou do tenisové školy zvány již od 4 - 7 let, tedy v kategorii minitenisu. Tréninky probíhají pod dozorem kvalifikovanýcg trenérů a jsou vedeny hravou a zábavnou formou s prvky pohybové průpravy.

Velkým bonusem pro všechny děti umístěné v tenisové školičce je možnost využívání tenisových dvorců TJ Břevnov i mimo rámec této školičky, a to za značně zvýhodněných podmínek (v porovnání s jinými zájemci o hru na našich dvorcích či uchazeči o členství v klubu).

letecky.jpgresi2.jpgresi1.jpg

Trenérský tým