TC Jičín

Informace o klubu

Adresa klubu
Revoluční 1295,
50601 Jičín
E-mail
ladislav.obornik@iol.cz
Telefon
602 134 395
Kontaktní osoba
Oborník Ladislav
Region
východočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
7
Zimní kurty
0

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Kořeny jičínského tenisu mají počátek v roce 1896 - 1897, kdy se v kapitole Nářadí tělocvičné a herní dočteme: "...koupeny byly hra síťová/lawn tennis/,4 pletenky/dobové označení pro rakety-pozn.aut./,lis na rakety...a pravidla hry síťové. V dalším roce pak byly zakoupeny 2 pletenky tenisové, 2lisy pro pletenky a 2 pouzdra na pletenky. O hře samotné se píše až ve výroční školní zprávě z roku 1902 - 03.

Tenisový klub Tennis club Jičín se nachází ve sportovním areálu se 7 antukovými dvorci, 1 tenisovým kurtem se živičným povrchem, cvičnou odrazovou stěnou, klubovnou se šatnami a sociálním zařízením. Návštěvníci si mohou zpříjemnit svou návštěvnu na zastřešené terase s příjemným posezením a možností menšího občerstvení. V současné době klub prochází rekonstrukcí.

Tenis pro děti

Děti jsou do tenisových tréninků vítany od 5 let. Cílem dětských tréninků je všestranný rozvoj pohybových schopností a dovedností malých tenistů a získání základů tenisové techniky. Dětské tréninky probíhají v menších skupinkách, pro starší hráče je možnost trénovat i individuálně. Trénink je veden hravou a zábavnou formou s využitím speciálního vybavení pro minitenis a babytenis jako jsou minisítě, odlehčené tenisové míčky, odlehčené dětské rakety, a další pomůcky podporující zájem dětí o sportování a tenis.

V letních měsících, když neprobíhají organizované tenisové dětské tréninky, trenéři pořádají tenisové příměstské kempy a jiné aktivity pro děti.

kurty3.jpgkurty4.jpgindex.1.jpg

Trenérský tým