TC Brno

Informace o klubu

Adresa klubu
Balbínova 1786/30 (tenisový areál: Herčíkova ulice),
615 00 Brno (tenisový areál: Brno/Královo Pole)
E-mail
martina@tc-brno.cz
Telefon
603 911 229
Kontaktní osoba
Martina Šafránková
Region
jihomoravský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
5
Zimní kurty
5

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový klub TC Brno byl založen v roce 2002. Za pouhých dvacet let své existence se zařadil mezi nejúspěšnější české kluby. V dnešní době zajišťuje trénink více než sto padesáti hráčů a hráček. Většinu z nich tvoří děti a mládež.

TC Brno každoročně reprezentuje více než dvacet družstev (od minitenisu po dospělé). A – družstva všech mládežnických kategorií hrají nejvyšší soutěže. Áčko dospělých hraje první českou ligu.

TC Brno je jedním z pracovišť TRÉNINKOVÉHO STŘEDISKA mládeže jihomoravského tenisového svazu.

Hlavním působištěm tenisového klubu TC Brno je areál v Králově Poli na Herčíkově ulici, který nabízí 5 antukových tenisových kurtů. Všechny kurty jsou na zimu zastřešeny dvěma přetlakovými halami. Součástí areálu je dvoukurtová pevná hala na Mánesově ulici. V letní sezóně má TC Brno k dispozici další areál se třemi dvorci a minikurtem na Srbské ulici. Hlavní tenisový areál je doplňkově využíván pro firemní akce a pro nezávodní tenis dospělých.

Tenis pro děti

Celý systém tenisu pro děti vychází z projektu "MINITENIS-BABYTENIS", který byl založen Petrem Šafránkem. Tento projekt pro metodickou výchovu dětí se následně stal oficiální koncepcí Českého tenisové svazu v letech 2005 - 2007.

Prvním tréninkovým stupněm je minitenisová přípravka pro děti od 5 let. Přibližně v 8 letech děti přecházejí na střední kurt a po dalších několika měsících na regulérní tenisový dvorec. Střední kurt zatím bohužel není oficiální kategorií v rámci Českého tenisového svazu, proto náš trénink na něm netrvá déle. TC Brno se snaží o jeho plnohodnotné zařazení do systému svazových soutěží. Tato snaha byla zatím úspěšná jen v rámci Jihomoravského tenisového svazu.

Na střední kurt navazují kategorie babytenis, žactvo, dorost a dospělí. Jednotlivé stupně tréninku jsou vzájemně organizačně provázány. Děti, které směřují k závodnímu tenisu, jsou průběžně zařazovány do klubových družstev všech věkových kategorií. Mimo závodní sport, nabízí TC Brno i trénink dětem, které hrají tenis pouze pro zábavu a pro smysluplné využití volného času.

Celý tréninkový systém je veden klubovým trenérským týmem složeným z osmnácti kvalifikovaných trenérů. Tenisový klub TC Brno zajišťuje komplexní celoroční tréninkový program. Kromě každodenního tenisového tréninku jsou jeho součástí dvě tenisová soustředění, prázdninové kempy a pravidelný odborně vedený kondiční trénink. Od halové sezóny 2019/2020 jsou součástí systému pravidelné sparingové tréninky s hráči partnerského klubu ŽLTC Brno.

Nejlepší hráčky a hráči ve věku od 9 do 18 let jsou zařazeni do JuniorTEAMU-TC Brno a mohou čerpat klubový příspěvek na trénink.

2) Hlavní areál TC Brno - Herčíkova.jpg3) TC Brno - areál Srbská.jpg4) TC Brno - areál Mánesova(1).jpg

Trenérský tým