TC Brno.

Informace o klubu

Adresa klubu
Balbínova 1786/30 (tenisový areál: Herčíkova ulice),
615 00 Brno (tenisový areál: Brno/Královo Pole)
E-mail
tc-brno@tc-brno.cz
Telefon
776103203
Kontaktní osoba
Šafránek Petr Ing.
Region
jihomoravský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
5
Zimní kurty
5

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový klub TC Brno byl založen teprve v roce 2022 a působí ve dvou tenisových areálech v Brně. V hlavním brněnském tenisovém areálu je celoroční provoz díky 5 tenisovým kurtů s antukovým povrchem pro letní období a nově 2 tenisovým kurtů s umělým povrchem v pevné hale. Ve vedlejším tenisovém areálu působí klub pouze v letních měsících a využívá 3 antukové tenisové kurty pro svou sportovní činnost. TC Brno nabízí tenis pro děti i dospělé, závodní i nezávodní hráče. V případě začínajících dospělých hráčů se tenis začíná vyučovat v individuálních lekcích. Hlavní tenisový areál je využíván pro firemní a soukromé akce a oslavy, sportovní celostátní turnaje, kempy a soustředění.

Tenis pro děti

Dětský tenis v tréninkovém systému klubu TC Brno začíná již pro zájemce od 4 let věku. Ve věku 4 - 7 let se děti řadí do kategorie minitenisu. V této kategorii děti sportují na malém kurtě s měkkými pomalými míčky a malou raketou. Úprava a zmenšení kurtu slouží ke zlepšení perspektivy pohledu hráčů na tenisový kurt, to dětem umožňuje trénink všech tenisových úderů a herních činností, které trénují dospělí na regulérním tenisovém dvorci. Následnou kategorií by měla být metodicky správně kategorie "středního kurt", ale tento koncept zatím není oficiální kategorií. Hráči tedy postoupí rovnou do kategorie babytenisu, ve které již hrají na celý kurt s upraveným bodovacím systém. Důležitým aspektem pro přechod do kategorie babytenisu je zvládnutí základných tenisových a pohybových dovedností.

Se vznikem klubu byla zároveň v tenisovém klubu TC Brno zavedena i systematická příprava malých tenistů. Na základě metodických zkušeností a znalostí šéftrenéra pana Petra Šafránka vznikl "Projekt MINITENIS-BABYTENIS", který se již praktuje pro tenisové dětské tréninky. Tento projekt pro metodickou výchovu dětí se následně stal oficiální koncepcí Českého tenisové svazu.

IMG-20191118-WA0019.jpg320601897_2367833713383181_2540602401013661826_n.jpgIMG_2138-Edit.jpg

Trenérský tým

  • Ing. Šafránek Petr

    Šéftrenér, autor projektu MINITENIS-BABYTENIS

  • Mgr. Šafránková Martina

    Šéftrenér minitenisu a babytenisu

    telefon: 603 911 229