Sokol Dolní Počernice z.s.

Informace o klubu

Adresa klubu
Národních hrdinů 290,
Praha,
Dolní Počernice
E-mail
martinacizkova4@gmail.com
Telefon
606 415 145
Kontaktní osoba
Čížková Martina
Region
Praha

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
5
Zimní kurty
2

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Sportovní spolek Sokol Dolní Počernice byl založen již v roce 191 a od té doby slouží veřejnosti a sportovcům k využítí volného času. Tenisový oddíl Sokol Dolní Počernice patří do spolku Sokol Dolní Počernice z.s., který nabízí sportovním nadšencům pestrou nabídku sportovních aktivit v městské části Praha - Dolní Počernice.Mezi hlavní sportovní aktivity patří kopaná, basketbal, tenis, volejbal, atletika, nohejbal. Sportovní spolek umožňuje sportování jak na rekreační, tak i závodní úrovni pro hráče každé věku. Spolek Sokolu Dolní Počernice vlastní a provozuje několik sportovišť a areálů pro uvedené sporty; využívat je mohou jak členové sokolu, tak i široká sportovní veřejnost.

Historie tenisového oddílu se datuje do roku 1930. První tenisový kurt byl vybudován v areálu sokolovny. I přesto, že kvalita tenisového kurtu nebyla nejlepší, i tak byl kurt vytížený tenisovými nadšenci, kteří byli rádi za každou možnost hraní. Později byl v těchto místech vybudován i druhý tenisový kurt a dřevěná klubovna, která sloužila i jako šatna a úschovna věcí.

V současné době je pro tenisový oddíl k dispozici 5 venkovních antukových dvorců, pro zimní hraní je možné využít 2 tenisové kurty v nafukovací přetlakové hale. Vedení Sokola i tenisového oddílu usiluje o modernizaci tenisových kurtů včetně oplocení, aby tenisové dvorce splňovaly vyšší nároky sportovců a závodního mužstva pro lepší reprezentaci oddílu na celostátní úrovni.

Tenis pro děti

V tenisovém oddílu Sokol Dolní Počernice je dětský tenis provozován od 4 let, tedy od kategorie minitenisu. V počáteční fázi tenisových tréninků jsou děti rozděleny do menších skupinek dle výkonnosti a věku. Náplní dětských tenisových tréninků je výuka základní tenisové techniky a pravidel pro danou věkovou kategorii, pohybové dovednosti, kondiční cvičení formou her a soutěžení. Novinkou a lákadlem tenisu pro děti v oddíle jsou organizované "Hravé tenisové odpoledne s Janem Šimůnkem a DRAGONETEM".

Během letních prázdnin pořádá tenisový oddíl Sokol Dolní Počernice tenisové kempy, které poskytují celodenní péči o hráče. Tenisový kemp je vhodný jak pro nejmenší děti od 4 let bez žádných tenisových zkušeností, tak pro pokročilé a závodní děti až do 18 let. V rámci celodenního programu je dětem poskytnuta výuka tenisu 2x denně, sportovní hry, společenské hry, občerstvení a pitný režim, a doplňkové aktivity.

noname-4-1617203117.pngnoname-5-1617203124.pngSnímek obrazovky 2023-02-21 v 21.22.05.png

Trenérský tým