Seminář Tenis Dětem ve spolupráci s ČTS s rekordní účastí!

Redakce Tenis dětem4. 4. 2024

Dne 30.3.2024 proběhlo další navazující školení Tenis Dětem ve spolupráci s ČTS v areálu TK Sparta Praha

Seminář Tenis Dětem ve spolupráci s ČTS s rekordní účastí!

Dne 30.3.2024 proběhlo další navazující školení Tenis Dětem ve spolupráci s ČTS v areálu TK Sparta Praha. I přes prodloužený velikonoční víkend a letní počasí dorazilo rekordních 94 účastníků, kteří se sjeli ze všech koutů republiky od Karlovarského, Jihočeského kraje, Vysočinu až po Moravskoslezský kraj. 

Přednáška Mgr. Jany Strniskové

Přednáška Mgr. Jany Strniskové

Tenis Dětem

Náplní samotného semináře byla poslední kategorie projektu Tenis Dětem s názvem Zelená úroveň – babytenis, což je poslední období rozvoje dětí před mladšími žáky. Podobně, jako to bylo u předchozích školení Červené (minitenis) i Oranžové (střední dvorec) úrovně, se jednalo o celodenní cyklus přednášek. Všichni účastníci dostali k dispozici studijní materiály, zelenou knížku a také další podklady k projektu Tenis Dětem. Oficiálně seminář zahájil muž, který v současnosti vede Český tenisový svaz – sportovní ředitel Jan Stočes. Po úvodním slovu již pokračovala přednáškou Hlavní metodička projektů ČTS Jana Strnisková. Téma bylo nejen shrnutí předchozích úrovní pro uvedení kontextu, ale hlavně speciální úderová technika, která je nedílnou součástí Zelené úrovně.

Stan pro prezentaci projektu

Stan pro prezentaci projektu

Tenis Dětem

Po obědové pauze pokračoval přednáškou na téma Novinky v projektu Tenis Dětem i manažer projektu Ondřej Vaculík. Účastníci se tak mohli dozvědět novinky a aktuality. Nové odměny, trička, možnost získání tenisového vybavení Tecnifibre pro práci s dětmi zdarma nebo speciální letní koncept příměstských kempů „Léto s Fiftýnem“, to vše bylo tématem tohoto přednáškového bloku.

Odměny

Odměny

Tenis Dětem

Obohacením byla také přednáška na téma Sportovní výživa dětí od Jana Taussiga, který spolupracoval v minulosti s tenisovými hvězdami jako je Karolína Muchová, Jiří Veselý nebo sestry Plíškovy. Závěrem byla i praktická část na kurtu, kde trenérka TK Sparta Praha Alice Riklová společně s Janou Strniskovou ukazovali účastníkům, jak konkrétně jednotlivé cvičení aplikovat při samotném tréninku.

Tenis dětem

Jako již tradičně má seminář i další termín pro Moravu a Slezsko, který se koná 6.4. v areálu Ridera Sport, Ostrava-Vítkovice. Pomyslnou tečkou za současnou koncepcí Tenis Dětem pro rozvoj mladých tenistů bylo právě samotné školení Zelené úrovně, které uzavírá několikaletý cyklus od jejich prvních tenisových krůčků. Pozitivní zpětná vazba a velký zájem o školení jsou slibnou budoucností pro vzdělávání české tenisové veřejnosti, ale také závazkem, který se projekt snaží ze všech sil naplnit svým inovátorským a moderním přístupem v rámci tenisové přípravy dětí v kategorii 4-9 let.

Účastníci školení

Účastníci školení

Tenis dětem

Aktuální dění v projektu můžete sledovat sociálních sítích - Instagram a Facebook. V případě zájmu o spolupráci se můžete zapojit i vy. Stačí vyplnit formulář na webových stránkách Tenis Dětem.