Střípky z povedené prezentace ve Valašském Meziříčí

Markéta Kovaříková18. 4. 2023

Ohlédnutí za povedeným seminářem ČTS projektu Tenis dětem pořádaného ve Valašském Meziříčí v sobotu 15.4.2023.

Střípky z povedené prezentace ve Valašském Meziříčí

Přinášíme Vám krátký report z povedeného semináře ČTS o projektu Tenis dětem v tenisovém klubu DEZA Valašské Meziříčí.

Další seminář projektu TENIS DĚTEM pod taktovkou Českého tenisového svazu proběhl v sobotu 15.4.2023 v tenisovém klubu DEZA Valašké Meziříčí. Moravský seminář proběhl za účasti přibližně padesátky trenérů a tenisových funkcionářů.

Účastníkům semináře byly nabídnuty prezentace od paní Jany Strniskové, která je seznámila se vznikem projektu a jednotlivými složkami revoluční výuky dětského tenisu do 9let. Byla promítnuta již natočená videa jednotlivých cvičení. Stěžejní součástí přednášky bylo vysvětlení návaznosti a důležitosti rozdělení tenisu do 9let na barevné sekce (červená, oranžová, zelená).

Po této prezentaci následovala sekce o samotném projektu, webových stránkách, webové mobilní aplikaci a postupu přihlašování hráče dle PSČ nebo tenisového klubu do projektu. V neposlední řadě této prezentace byla posluchačům představena aplikace, která má pomoci trenérům v plánování tréninkového procesu a komunikaci s rodiči. Právě aplikace je to, co dělá projekt Tenis dětem tak unikátní a zatím jediný svého druhu v ČR.

Po obědové pauze přednášel účastníkům fyzioterapeut Jaroslav Blažek. Pan Blažek mluvil o problematice pohybu u malých dětí. Napřímo vysvětlil trenérům, že zranění nevznikají z přetížení dětí, ale z jejich malé trénovanosti. Vůbec tím nemyslel, že by děti měly absolvovat vyšší tréninkové, resp. tenisové dávky. Publikum šokoval statistikou počtu nachozených kroků dětí, který se za poslední dekády snížil o 1.500.000. Další výrok, který si účastníci určitě budou pamatovat zněl: „ti nejlepší hráči, ale i děti, si umí sáhnout více na dno.“

Jako dárek dostali zájemci o projekt zkušební měsíční balíček materiálů (knížky, samolepky, odměny pro hráče) k projektu Tenis dětem pro 5 svěřenců a zkušební zařazení tenisového klubu jako partnerského klubu, tedy zviditelnění na webových stránkách a možnost přihlášení hráče dle PSČ do daného tenisového klubu, marketing klubu na sociálních sítích a mnoho dalšího. Za absolvování celého semináře také certifikát od paní Jany Strniskové.

tenis, vzdělání, dětský tenis

Prezentace Jany Strniskové

PV

tenis, školení, prezentace

Občerstvení pro účastníky semináře

PV

prezentace, tenis pro děti, tenis

Prezentace Jany Strniskové 2

PV

tenis pro děti, vzdělání, prezentace

Prezentace

PV

tenis, dětský tenis, tenisové cvičení

Praktická ukáza na tenisovém kurtu

PV