LTK Klatovy

Informace o klubu

Adresa klubu
U Čedíku 610,
33901 Klatovy
E-mail
jany4@seznam.cz
Telefon
777 188 986
Kontaktní osoba
Milan Janoušek
Region
západočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
11
Zimní kurty
0

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Historie tenisového klubu LTK Klatovy se datuje přibližně do roku 1893, kdy byl v zahradě bývalé péřovny pana Lehnovského v Domažlické ulici postaven první tenisový kurt. Rozvoj tenisu jako sportu v Klatovech započal až v roce 1909, kdy byl založenen nový a řádně upravený dvorec u Městských sadů - současné místo tenisové kurty Lawn tenisového klubu. Mimo LTK pěstuje v Klatovech tenisovou hru také tenisový odbor TJ Sokol, který hraje na dvou tenisových dvorcích na Sokolském stadionu pod Hůrkou a mimo to odbočka čsl. Důstojnictva v Klatovech pěstuje tenisový sport na jednom dvorci zřízeném v zahradě restaurace U Slunce.

Současný tenisový areál disponuje 11 antukovými kurty, nahrávací odrazovou zdí, velkou klubovnou s klubovým barem pro občerstvení návštěvníků. Tenisový areál LTK Klatovy nabízí firmám možnost pronájmu části nebo celého areálu včetně restaurace na turnaje "na klíč" včetně bohatého rautu.

Tenis pro děti

Děti jsou do tenisové školičky vítany od 5 let. Cílem tenisové školičky LTK Klatovy je všestranný rozvoj pohybových schopností a dovedností malých tenistů a získání základů tenisové techniky. Dětské tréninky probíhají v menších skupinkách, pro starší hráče je možnost trénovat i individuálně. Trénink je veden hravou a zábavnou formou s využitím speciálního vybavení pro minitenis a babytenis jako jsou minisítě, odlehčené tenisové míčky, odlehčené dětské rakety, a další pomůcky podporující zájem dětí o sportování a tenis.

V letních měsících, když neprobíhají organizované tenisové dětské tréninky, trenéři pořádají tenisové příměstské kempy a jiné aktivity pro děti.

IMG_0364_1.jpgspolečné-foto.jpgVýběr-západočeského-kraje-na-Junior-Davis-Cup.jpg

Trenérský tým