LTC Vysoké Mýto

Informace o klubu

Adresa klubu
Sportovní 224,
56601 Vysoké Mýto
E-mail
rejlek.jiri@gmail.com
Telefon
739261024
Kontaktní osoba
Rejlek Jiří
Region
východočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
6
Zimní kurty
2

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový klub ve Vysokém Mýtě byl založen již v roce 1897, má tedy bohatou historii. Tenisový klub LTC Vysoké Mýto prošel několika rozsáhlými rekonstrukcemi a díky poslední přestavbě v roce 1995 může tenisový klub již v dnešní době disponovat 6 tenisovými kurty s antukovým povrchem, tréninkovou nahrávací zdí, sociálním zařízením se sprchami a šatnami, klubovnou, restaurací a specializovaným tenisovým obchůdkem. Nejvíce se do historie klubu LTC Vysoké Mýto, kromě založení samotného klubu, zapsal rok 1997 kdy byl tenisový areál zaplaven vodou až do 1 metru výšky při povodních. Tyto povodně zasáhly celou Českou Republiku.

V současné době má tenisový klub okolo šedesáti členů a funguje pod názvem LTC Vysoké Mýto. Nejvíce se z členů na činnosti klubu podílí pan Jiří Rejlek, který na dvou antukových tenisových dvorcích provozuje nafukovací přetlakovou halu, která poskytuje možnost sportovnání v areálu i v zimních měsících a zajišuje tedy klubu celoroční tenisové využití, nejvíce pro tenisové tréninky a pohybové aktivity dětí a mládeže v rámci programu tenisové školy.

Významné osobnosti klubu LTC Vysoké Mýto

Mezi historické významné osobnosti tenisového klubu můžeme jmenovat například Miloše Bendla, který spolu se svým bratrem Josefem reprezentoval klub v období mezi světovými válkami. Po druhé světové válce se bratři nejvíce zasloužili o celkový rozvoj a popularitu tenisu ve městě. K dalšímu rozvoji tenisu došlo s novou generací tenistů v čele s Jiřím Rejlkem. Z mladší generace tenisových osobností můžeme jmenovat svěřence právě zmiovaného J. Rejlka. Jsou jimi Tereza Bartošová, Tomáš Drahoš, Martin Bezdíček, Eliška Nováková, Barbora Limberská a Marek Chlup. Tito vyjmenovaní hráči patří svými výsledky k širší republikové špičce ve svých kategoriích.

Tenis pro děti

Tenisový klub LTC Vysoké Mýto nabízí sport pro ve východních Čechách dětem již od 4 let. Kvalifikovaní trenéři vyučují tenis pro děti zábavnou formou s prvky her a zároveň dbají na zdravý motorický rozvoj dětí. Snaží se, aby si také děti našly v kolektivu nové kamarády, se kterými budou sdílet tenisové nadšení ze hry a sportu. Dětské tenisové tréninky jsou sestaveny trenérem dle přání a potřeb každého malého tenisty, a je možnost využít jak individuální trénink s trenérem, tak i skupinové tréninky. Zkrátka tenis je skvělou pohybovou sportovní aktivitou k rozvoji osobnosti dítěte a utváření společenských hodnot. Tenis děti učí hodnoty slušného chování, fair play, týmovosti, samostatnosti, cílevědomosti a lásku ke sportu.

V letních měsících mají trenéři tenisové školy připraveny pro děti tenisové tábory a příměstské tenisové kempy (Intensiv I. a Intensiv II.). V rámci těchto sportovních pohybových aktivit je pro děti připraven bohatý program plný tenisu, sportovních a společenských her, zábavy, výletů a tréninkových zápasů. Občerstvení a pitný režim je zajištěn.

25626188_1747171468667712_185690.jpg172103464_4108130225905146_41657.jpg294338087_5513714972013324_36774.jpg

Trenérský tým