LTC Panorama Teplice

Informace o klubu

Adresa klubu
U Panoramy 2891,
415 01 Teplice
E-mail
archmann@seznam.cz
Telefon
736 601 420
Kontaktní osoba
Archmann Petr
Region
severočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
9
Zimní kurty
4

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

První zmínka o tenisových kurtech je z roku 1946, kdy u restaurace Panorama byly 2 tenisové dvorce s dřevěným přístavkem. Teplický tenisový klub Panorama byl založen skupinou tenisových nadšenců a hráčů shromážděných kolem JUDr. Jaroslava Kurze v roce 1951. V krátké době přišly i sportovní úspěchy, vždyť v řadách klubu působili takoví hráči jako JUDr. Kurz, Luba Tikal, Ing.Tary, Marie Mezerová atd. Dlouholetou osobností klubu byl i Jindřich Zemánek, který v 70. letech minulého století působil v roli trenéra a správce areálu, na jehož počet se pravidelně pořádá celostátní turnaj mladších žáků, jehož zahajování se zúčastňuje jeho dcera, paní Nováková. V letech 1973 a 1975 se hrála na Panoramě nejvyšší soutěž (extraliga) a to prakticky pouze s vlastními odchovanci teplického regionu - bratři Kurzové, J. Hřebec, Z. Roubek, M. Roček, J. Říha, I. Budařová a I. Kurzová.

Město Teplice jsou lázeňské statutární město v okrese Teplice v Ústeckém kraji, které leží v široké kotlině mezi Krušnými horami a Českým středohořím. Nejsou známé pouze jako lázeňské město, ale především svým fotbalovým klubem FK Teplice, které je v nejvyšší české soutěži a má v historii mělo i bohatou evropskou účast. Do druhé světové války se městu pro jeho vysokou kulturní úroveň i klasickou architekturu přezdívalo Malá Paříž.

Tenis pro děti

Tenisový klub nabízí dětem do 9-ti let každodenní tenisové tréninky, jak skupinové tak individuální, v rámci tenisové školičky pod vedením zkušených trenérů. Začínající děti se naučí práci s tenisovým míčkem, základní pohybové a koordinační dovednosti potřebné pro tenis. Vše je formou pohybových her a soutěží. Pro tenisovou školu jsou vyhrazeny 3 tenisové dvorce.

V mistrovských utkáních smíšených družstev klub startuje ve všech věkových kategoriích od nejnižší 3. divize až po 1. divizi v severočeském regionu. Dále jsou organizovány celostátní turnaje pro závodní i rekreantské hráče. Výuka je vedena zkušenými trenéry I.,II.a III.třídy, kteří děti učí základy tenisu, pohybovou průpravu, pravidla tenisu, správné chování na kurtu i mimo něj. Využívá se i možnost videoanalýzy.

20160928_095428.jpg20160928_171045.jpg20180506_154603.jpg

Trenérský tým