LTC Domažlice

Informace o klubu

Adresa klubu
Elišky Krásnohorské 378,
34401 Domažlice
E-mail
stepanpodestat@tiscali.cz
Telefon
602 122 201
Kontaktní osoba
Podestát Štěpán
Region
západočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
6
Zimní kurty
0

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenis v Domažlicích se datuje do roku 1903, i když nebyl příliš organizovaný. Současná podoba areálu vznikla v roce 1959. V roce 2010 prošel domažlický tenisový klub rozsáhlou rekonstrukcí, jejímž hlavním investorem byl vlastník pozemků - Město Domažlice a výsledkem je krásný a moderní komplex s 6 kvalitními kurty včetně závlahového systému, oplocením a chodníků. Z vlastních zdrojů pak oddíl opravil sociální zařízení a provedl úpravu exteriéru klubovny, zatravnění některých ploch apod.

V současné době má domažlický klub přibližně 160 aktivních členů, z nichž je okolo 60 registrovaných hráčů a hráček. Hraje zde celkem 8 závodních družstev a klub má zastoupeníve všech věkových kategoriích.

Tenis pro děti

Děti jsou do tenisové školičky vítany od 5 let. Cílem tenisové výchovy mládeže v LTC Domažlice je všestranný rozvoj pohybových schopností a dovedností malých tenistů a získání základů tenisové techniky. Dětské tréninky probíhají v menších skupinkách, pro starší hráče je možnost trénovat i individuálně. Trénink je veden hravou a zábavnou formou s využitím speciálního vybavení pro minitenis a babytenis jako jsou minisítě, odlehčené tenisové míčky, odlehčené dětské rakety, a další pomůcky podporující zájem dětí o sportování a tenis.

V letních měsících, když neprobíhají organizované tenisové dětské tréninky, trenéři pořádají tenisové příměstské kempy a jiné aktivity pro děti.

dom1.jpgdom2.jpgdom3.jpg

Trenérský tým