LTC Český Krumlov

Informace o klubu

Adresa klubu
Chvalšinská 247,
38101 Český Krumlov
E-mail
ltcck@seznam.cz
Telefon
777 751 765
Kontaktní osoba
Vachta Tomáš
Region
jihočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
7
Zimní kurty
4

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový klub LTC Český Krumlov byl založen v roce 2012. Tenisový klub se soustředí i na projekty na podporu mimoškolních sportovních aktivit dětí a mládeže ze škol a dětských domovů a to zejména se zaměřením na výuku tenisu.

Tenisový klub LTC Český Krumlov se od začátku svého působení snaží podpořit rozvoj zdravého životního stylu dětí i dospělých. Primární složku sportovní činnosti již klub dokonce rozšířil o další pohybové aktivity – atletická a plavecká kondiční příprava, které jsou součástí komplexní strategie rozvoje tenisu v LTC Český Krumlov. LTC si velmi zakládá na slušnosti komunity lidí, která se obecně pohybuje kolem tenisu. Klub se snažíme o to, aby činnost byla kladně chápána jako pomoc veřejné službě v oblasti sportu.

V rámci tenisového klubu LTC Český Krumlov trénuje v současnosti kolem 100 stálých členů, z nichž 60 patří do kategorie dětí různých věkových skupin. Z nich je zhruba jedna polovina registrována u ČTS mezi závodní hráče. Hlavní cíl našeho klubu je absolvovat soutěže smíšených družstev s kmenovými hráči LTC, hostování z jiných klubů probíhá jen ve velmi vyjímečných případech.Hráči LTC dosahují výborných výsledků i v individuálních soutěžích – LTC má několik krajských přeborníků i účastníků MČR.

Tenis pro děti

Tenisový klub LTC Český Krumlov aktivně spolupracuje se všemi mateřskými školkami v Českém Krumlově i s mateřskou školkou ve Zlaté Koruně. Trenéři LTC absolvují s dětmi pravidelné tréninky v délce 1 hodiny v celkovém objemu deseti lekcí. Děti pod vedením trenérů LTC poznají od základů krásu tenisu, naučí se základní pravidla tohoto sportu a seznámí se s veškerým tenisovým vybavením. Trenéři za pomoci nejměkčích míčů, nafukovacích balonků a nejmenších tenisových raket dětem zábavnou formou představí základní dovednosti tak, aby případní zájemci byli připraveni na vstup do tenisového klubového prostředí.

Dále trenéři s hráči pracují na zvýšení kondiční úrovně v rámci specializovaných kondičních tréninků. Ty probíhají několikrát týdně primárně v atraktivním venkovním prostředí města Český Krumlov, v jeho sportovních areálech a v přírodě. Aktivně využíváme, díky podpoře Města Český Krumlov, areál plaveckého bazénu pro základní plaveckou průpravu, rekondici a zlepšení kondičních předpokladů důležitých pro výkonnostní tenis. O kondiční přípravu se starají naši klubový trenéři.

kru1.jpgkru2.jpgkru3.jpg

Trenérský tým