TK Lokomotiva Praha "Pliskova Tennis Academy"

Informace o klubu

Adresa klubu
Pod plynojemem 164,
18000 Praha 8
E-mail
kallmunzerova@pliskovatennis.academy
Telefon
+420776439636
Kontaktní osoba
Natálie Kallmunzerová
Region
Praha

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
7
Zimní kurty
6

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový klub Lokomitva Praha vznikl v srpnu roku 1955, kdy byla založena jednota TJ Dynamo Praha 7 – doprava. V následujících letech se vybudovalo hřiště pro kopanou, pro volejbal. Postupně vznikl sportovní stadion v podobě, jak jej znám dnes. Koncem padesátých let došlo ke slučování a postupně se spojovaly závodní tělovýchovné jednoty Československých státních drah, SK Železničář Praha, TJ Lokomotiva – správa dráhy, Smíchov – Bubny, Ministerstvo dopravy atd. TJ Lokomotiva Praha vznikla z tohoto sloučení. Je jednou z největších tělovýchovných jednot v Praze. Mezi její oddíly patří odíl fotbalu, košíkové, volejbalu, nohejbalu, tenisu, turistiky, ale išachů, moderního pětiboje, lyžování, orientačního běhu atd.

V současnoti je v areálu SK Hajnovka pro návštěvníky připraveno 5 antukových kurtů a 2 kurty s pevným povrchem DecoTurf. Dále je k dispozici bezplatné parkoviště, dětské hřiště, šatny se sprchami a klubová restaurace s denní nabídkou snídaní, obědů, večeří a nápojů, které jsou pro návštěvníky připravovány přímo v restauraci. K tradičním akcím patří již mnoho let tenisové turnaje ČTS (Český tenisový svaz), vlastní tenisová Tour nebo klubové a firemní turnaje, rodinné oslavy, a jiné společenské akce. Od roku 2020 v areálu SK Hajnovka a v rámci klubu TK Lokomotiva Praha působí Pliskova tennis academy.

Tenis pro děti

PLISKOVA TENNIS ACADEMY je projekt sester Plíškových. Díky svým zkušenostem z prostředí profesionálního tenisu chtějí pomoci hráčům všech věkových kategorií v jejich rozvoji. Projekt má za cíl vytvořit profesionální prostředí, které nabízí nejlepší přípravu sportovcům pro jejich vrcholnou kariéru. Zároveň umožňuje rozvíjet talent těch nejlepších hráčů nejen z České republiky, ale i z celého světa.

V akademii je tréninkový program připraven hráčům na míru. Na jednom místě je hráčům nabídnuta možnost využití dostatečného množství tenisových tréninků, sparingů na úrovni, kondiční přípravy, ale i regenerace či mentálního tréninku a služby fyzioterapeuta. To vše je vedeno v rodinném prostředí a atmosféře. Součástí týmu jsou bývalí reprezentační trenéři, tenisoví trenéři z okruhů WTA i ATP.

Akademie nabízí i možnost profesionálního doprovodu na tenisové turnaje, ubytování, kvalitní stravu, konzultace s nutričním poradcem i volnočasové aktivity. Každý hráč má svého trenéra, který je zodpovědný za jeho výkonnostní růst a připraví vždy ten nejlepší program na míru, který vede ke zlepšení hráčových kvalit.

Sportovní klub Hajnovka / Tenisový klub Lokomotiva Praha pořádá ve spolupráci s Plíšková Tennis Academy celoroční nábor dětí pro všechny věkového kategorie od 4 let do 16 let a i od úplných začátečníků až po pokročilé. V rámci náboru bude dětem zapůjčena tenisová raketa, stačí přijít ve sportovním oblečení a obuvi.

Během letních prázdnin jsou hráčům nabídnuty příměstské tenisové kempy, kde mimo tenisových tréninků jsou hráčům nabídnuty dalších pohybové aktivity pro děti - míčové hry, společenské hry, plavání, kondiční aktivity, tréninkové zápasy a mnoho další zábavy. Je pro ně zajištěno celodenní občerstvení a to vše pod vedením profesionálního týmu Pliskova tennis academy. Netradičně je hráčům nabídnut i tenisový kemp/soustředění ve Španělsku.

1-Kemp-Pliskova-Tennis-Academy-2.jpgTenisovy-kemp-Estepona-2018-teni.jpg241728277_2029886200498592_8147005355968781149_n.jpg

Trenérský tým

Kluby v okolí