Junior Tenis Ostrava

Informace o klubu

Adresa klubu
Oty Synka 1844,
70800 Ostrava-Poruba
E-mail
mirek.skokan@gmail.com
Telefon
737 436 848
Kontaktní osoba
Skokan Miroslav, Ing.
Region
severomoravský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
0
Zimní kurty
0

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Ostravský tenisový klub Junior Tenis nabízí tenis pro každého v každém věku, soustředí se ale především na práci s dětmi a mláděží. Pro letní sportování jsou hráčům k dispozici tenisové kurty v areálu TC Ostrava - Nová Ves.V zimním období tenisový klub využívá zázemí externích tenisových hal a tělocvičen, které slouží především pro dětské tenisové tréninky. K využívaným sportovištím patří hala VŠB TUO, tělocvična ZŠ Spartakovců, tělocvična Gymnázia Hello, hala TK Kubáň a hala DTJ Vřesina.

Kromě tenisových tréninků je hráčům nabídnuta i řada doplňujících sportovních a společných akcí, které tvoří komplexní výchovu mladých tenisových talentů. Tenisový klub po svém vzniku uspořádal zámořský tenisový kemp a v posledních 10 letech klub uspořádal desítku kempů u moře (Chorvatsko, Tunisko, Turecko, Egypt), nespočet letních a zimních tenisových kempů na území ČR. Dále u v rámci tenisové přípravy nabízena hráčům možnost využítí kondiční a fyzické přípravy, plánování turnajového kalendáře, pravidelné lékařské a sportovní prohlídky a videoanalýza hry.

Mezi nejúspěšnější vychované hráče tenisového klubu Junior Tenis Ostrava řadíme Petra Michneva, Libora Dubného, Michala Kozelského, Terezu Hejlovou a Moniku Kilnarovou. Tito hráči se mohou pyšnit mládežnickými tituly mistrů ČR a zařadili se mezi hráče české tenisové reprezentace.

Tenis pro děti

Výuka dětského tenisu v tenisovém klubu Junior Tenis Ostrava se datuje již do roku 1994, kdy Ing. Mirek Skokan a Mgr. Ivo Bajgar založili společně tenisovou školu. Tenisová školička je určena dětem ve věku 4 - 7 let. Dětské tenisové tréninky probíhají zábavnou a hravou formou v menších skupinkách 3 - 5 dětí.

Kvalifikovaní trenéři se zkušenostmi ze zahraničí kladou důraz na správnou tenisovou techniku, všeobecný pohybový a koordinační rozvoj hráče. Z dlouholetých zkušeností trenérů tenisové školy je nejdůležitější nejdříve malé děti nadchnout k hraní a sportování, ale stále jim kontrolovat správné držení rakety a technické provedení jednotlivých tenisových úderů. To slouží i jako prevence zranění, protože právě nesprávné tenisové základy mohou způsobit již u takto malých dětí špatné pohyby a přetěžování těla.

Pro dlouhodobou systematickou přípravu je nejdůležitější v prvních letech klást důraz na všestranný pohybový rozvoj dítětě s přihlédnutém k věku. Tenis je jednostranný sport, který je velmi fyzicky náročný a je tedy doporučeno, aby se děti věnovaly i jiným sportovním doplňujícím aktivitám. Děti hrající nadměrné tréninkové dávky dosahují samozřejmě z počátku lepších výsledků, ale často čelí zraněním v útletém věku a tzv. vyhořením. Děti se všestranným pohyovým rozvojem trénující tenis přiměřeně svému věku dosahují později vyšší výkonnosti a lepších výsledků než v ranné specializaci.

res2.jpgres1.jpgres3.jpg

Trenérský tým