TK Škoda Plzeň z.s.

Informace o klubu

Adresa klubu
Luční 60a,
301 00 Plzeň - Roudná
E-mail
tkskodaplzen@seznam.cz
Telefon
775217237
Kontaktní osoba
ing.Hrdina Jiří
Region
západočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
11
Zimní kurty
2

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový areál nabízí 12 venkovních antukových kurtů. Jsou zde k dispozici šatny pro hráče se sprchami. Pro nejmenší máme připravené pískoviště s hracím domečkem. Za halou se nachází víceúčelové betonové hřiště na kondiční cvičení nebo hraní různých her. Členové tenisového klubu mohou využít posilovnu. Součástí je také nepravidelně otevřený malý stánek s občerstvením.

Město Plzeň (v němčině a dalších jazycích Pilsen) je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje a je čtvrtým největším městem v Česku. Plzeň je známá jako průmyslové a pivovarnické město. Společnost Škoda Transportation a další firmy pokračují v tradici strojírenského podniku Škoda, na druhé straně krajské metropole se pak vaří piva Prazdroj a Gambrinus.

Plzeň je velmi rozmanitým sportovním městě, kde několik sportovních klubů se účastní nejvyšších soutěží. Fotbalový klub FC Viktoria Plzeň je několikanásobným mistrem České republiky. Hokejový klub HC Škoda Plzeň hraje nejvyšší hokejovou soutěž. Futsalový klub SK Interobal Plzeň hraje 1. futsalovou ligu. Nejvyšší soutěže v házené se účastní házenkářský klub Talent Plzeň a v druhé nejvyšší basketbalové soutěži hraje BK Lokomotiva Plzeň.

Tenis pro děti

Tenisová škola je v klubu TK Škoda Plzeň rozdělena do programů Start, Academy a Play.

Děti od 4 let začínají v programu Start. Cílem programu Start je celkový sportovní rozvoj dětí, které se naši trenéři budou snažit hravou formou motivovat a naučit je základy tenisové techniky. Děti se budou seznamovat s dalšími sportovními aktivitami pro zlepšení pohybových dovedností a všestranosti pohybu. Během tohoto období se děti připravují 2krát týdně prevážně na malém kurtu určeného pro minitenis (6-7let).

Program Academy je hlavním programem TST Academy, kde hlavním cílem je vypěstování si celoživotní potřeby sportu, který je nedílnou součástí zdravého životního stylu. Trenéři kladnou důraz na to, aby sportování neznamenalo pro děti jen vítězství a medaile, ale aby to byla především zábava, radost z pohybu a příjemně strávený čas se svými kamarády. Academy programem se vytváří systematický sportovní program pro děti všech věkových kategorií, a kladen je důraz na morální rozvoj každého sportovce a fair play. Trenéři se soustředí na to, aby svěřenci dokázali vystupovat samostatně i jako členové týmu. Pro tyto účely trenéři vytvořili pro klub důležité "Desatero Škodováka". Příprava probíhá několikrát týdně (minimálně 2krát) a z všestranného sportovního základu, který je dále rozvíjen, se postupně klade důraz na užší technickou, taktickou, kondiční a psychologickou přípravu.

Dle schopností a možností hráčů jsou pak děti dále rozdělovány do užších skupin a pro ty, kteří se chtějí věnovat tenisu intenzivně, je připraven navazující program Play.

Program Play je určený pro nejužší skupinu hráčů, kteří mají trénink upraven dle jejich individuálních potřeb a zpravidla se tento program mění každý týden. Trenéři mají za úkol vytvořit a dodržovat adekvátní treninkový a turnajový plán, upřednostňovat kvalitu tréninku před kvantitou. Dbá se na to, aby výkon nebrzdil v žádném okamžiku fyzický, psychický a motorický vývoj hráče. Tento program je určen pro hráče, kteří se chtějí věnovat tenisu naplno a vydat se profesionální cestou.

42044872_539389109817743_4102063.jpgobr1.jpeg54729249_633988910357762_2505664923846049792_n.jpg

Trenérský tým

Kluby v okolí

  • TK Lokomotiva Plzeň z.s.

    Táborská 1991/36, 326 00 Plzeň 2-Slovany-Východní

    Více informací
  • TK Slavia Plzeň

    U Borského parku 2916/19, 30100 Plzeň

    Více informací