TK RAPID LIBEREC

Informace o klubu

Adresa klubu
Polní 894,
460 01 Liberec
E-mail
info@tkrapid.cz
Telefon
602404396
Kontaktní osoba
Horáček Tomáš
Region
severočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
5
Zimní kurty
3

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

TK Rapid Liberec je klub s dlouholetou tradicí a historií, který se nachází v areálu SK Rapid Pavlovice Liberec. Je nejstarším sportovním klubem v Liberci a byl založen roku 1903 Libereckým továrníkem Liebigem.

V tenisovém klubu funguje dobře propracovaný systém výuky tenisu již od 3 let až po dospělost. V areálu klubu najdete 5 venkovních kurtů a 3 halové kurty s umělým povrchem. Dále klub nabízí kompletní zázemí včetně šaten se sprchami, restaurace a prodejny tenisových potřeb.

Okolí Liberce i město samo skýtá množství příležitostí k nejrůznějším sportům. K rekreačnímu sportování využívají místní obyvatelé okolních hor, jež vytvářejí ideální podmínky zejména pro turistiku, cykloturistiku nebo běh na lyžích. Na Ještědu je vybudován sportovní areál určený pro sjezdové lyžování, běh na lyžích a skoky na lyžích, Liberečtí sportovci mají zastoupení v nejvyšších republikových i mezinárodních soutěžích. Nejúspěšnějšími sporty jsou volejbal, fotbal, lední hokej, florbal, basketbal, házená, orientační běh, karate, lyžování a judo.

Tenis pro děti

Tenisová škola je soustavnou přípravou dětí a mladých hráčů na budoucí tenisové působení, jedná se o děti ve věku od 3 do 12 let.V tenisové školičce je dětem nabídnuta možnost se seznámit s tenisem a přivézt je tak ke sportu, který budou moci provozovat celý život a také rozpoznat talentované jedince, kteří se mohou tenisu úspěšně věnovat.

V tenisové školičce se děti učí zvládnutí tenisové techniky herní a zábavnou formou, tedy nenásilnou, nejpřirozenější cestou, která zvyšuje motivaci a vlastní aktivitu dětí. Velká porce tréninkového procesu je zaměřena na všestrannou pohybovou průpravu, především pro děti 6-10let, kde se děti naučí základním pohybovým návykům, které využijí i mimo tenis.

Areal-ze-vzduchu.jpgrapid-1.jpgTenisový-kemp.jpg

Trenérský tým

 • ŠV

  Štursa Vít

  Trenér II. třídy

  telefon: 608 880 464

 • KM

  Kurrila Matyáš

  Trenér III. třídy

  telefon: 720 456 588

 • HV

  Horáčková Viktorie

  Trenér tenisové školičky

  telefon: 725 877 749

 • BM

  Bittner Martin

  Kondiční trenér

  Soustředí se na pozitivní motivaci při kondičním tréninku a posilování zdravého sebevědomí hráče.

  telefon: 724 232 861

Kluby v okolí