TK Praga-Vysočany

Informace o klubu

Adresa klubu
Sokolovská 1033/304b,
Praha 9,
190 03
E-mail
tenis@tenis-praga.cz
Telefon
608702115
Kontaktní osoba
Jašek Petr Ing.
Region
Praha

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
3
Zimní kurty
0

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový klub TK Praga se nachází v malebném tenisovém areálu na Praze 9, Vysočany. Vysočanský areál má dlouhou historii, která sahá až do šedesátých let minulého století. I přes to, že v posledních letech prochází postupnou obnovou, zachovává si v jádru původní styl. Areál je komfortně dostupný široké veřejnosti, v blízkosti MHD i podzemní komunikace. Návštěvníci si mohou užít jeho zasazení v přírodě.

Tenisový areál nabízí hráčům možnost využt celkem 3 velké antukové kurty, 2 antukové kurty pro děti nebo začátečníky a tréninkovou odrazovou stěnu. Součástí tenisového areálu je také zázemí se základním vybavením (šatny, sprchy). K dostupnému malému občerstvení můžou hráči využít venkovní posezení ve stylové klubovně.

Veřejnost má možnost zapůjčení tenisových raket a míčků, objednání tenisových tréninků s trenérem, účasti na víkendových seminářích tématicky zaměřených na techniku nebo taktiku a v neposlední řadě možnost startovat na turnajích pro neregistrované rekreační hráče. Areál je vhodný pro pořádání firemních turnajů, společenských eventů, narozeninových oslav, teambuildingů apod.

Tenis pro děti

Tenisové tréninky pro děti jsou vedeny v tréninkovém procesu tenisové školy. Děti jsou vítány do tenisové školy od 5 let bez ohledu na jejich výkonnost. Kvalifikovaní trenéři vytvoří z nově příchozích dětí menší tréninkové skupinky dle věku a výkonnosti. Hráči, kteří by se rádi tenisu věnovali na závodní úrovni se mohou domluvit s trenéry na individuálních trénincích pro rychlejší rozvoj tenisových i pohybových dovedností.

U dětských tenisových tréninků trenéři dbají především na budování pozitivního vztahu ke sportu. Při trénincích se využívají tenisové a pedagogické znalosti kvalifikovaných trenérů, jejich dlouholeté zkušenosti ze závodního hraní a orientaci v tenisovém prostředí. Trenéři jsou si také vědomi, že ne všechny děti chtějí hrát soutěže a turnaje, proto je trénink u těchto hráčů naplněn především hrou, zábavou, úsměvy a motivací ke sportování.

Kromě dlouhodobých tréninkových programů tenisová škola TK Praga pořádá pro děti jednorázové tenisové akce. Dále poté i klubové turnaje, oficiální turnaje pod hlavičkou ČTS, týdenní soustředění o letních prázdninách a víkendové semináře zaměřené na jednotlivé tenisové údery nebo kondiční přípravu.

re1.jpgre2.jpgdsc-6117-jp-1611695167.jpg

Trenérský tým

 • IJ

  Ing. Jašek Petr

  Předseda tenisového klubu, trenér II. třídy

 • KF

  Kuneš Filip

  Trenér II. třídy

 • LM

  Lovicar Marek

  Trenér III. třídy

 • JD

  Jašek David

  Asistent trenéra