TK Prachatice z.s.

Informace o klubu

Adresa klubu
nám.Přátelství 685,
38301 Prachatice
E-mail
tk.prachatice@gmail.com
Telefon
606 872 185
Kontaktní osoba
Wágner Martin
Region
jihočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
6
Zimní kurty
0

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový klub TK Prachatice působí ve sportovním areálu města Prachatice. Sportovní areál je bohatě vybaven 2 fotbalovými hřišti, multifunkční sportovní halou a 6 tenisovými dvorci a nahrávací odrazovou zdí. V zázemí klubu jsou šatny se sprchami a klubovna s přilehlou zahrádkou kde je možné se občerstvit. TK Prachatice organizuje trénování pro děti a mládež všech věkových kategorii, ale otevřené dveře mají i dospělí zájemci o tenis. Každoročně tenisový klub pořádá několik tenisových turnajů, jak pro závodní mládež tak i pro neregistrované. Hráči mají možnost si v klubu zapůjčit tenisové vybavení (tenisové rakety a míče).

Tenis pro děti

Děti jsou do tenisové školičky vítany od 4 let. Cílem tenisové školičky TK Prachatice je všestranný rozvoj pohybových schopností a dovedností malých tenistů a získání základů tenisové techniky. Dětské tréninky probíhají v menších skupinkách, pro starší hráče je možnost trénovat i individuálně. Trénink je veden hravou a zábavnou formou s využitím speciálního vybavení pro minitenis a babytenis jako jsou minisítě, odlehčené tenisové míčky, odlehčené dětské rakety, a další pomůcky podporující zájem dětí o sportování a tenis.

V letních měsících, když neprobíhají organizované tenisové dětské tréninky, trenéři pořádají tenisové příměstské kempy a jiné aktivity pro děti.

tenis3.jpgpra1.jpg

Trenérský tým