TK Olymp Praha

Informace o klubu

Adresa klubu
Za císařským mlýnem 1063,
17000 Praha 7
E-mail
jiris@mybox.cz
Telefon
777721011
Kontaktní osoba
Severa Jiří Mgr.
Region
Praha

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
11
Zimní kurty
4

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Od 1. ledna 2009 se odbor sportu Ministerstva vnitra transformoval na samostatnou organizační složku státu, čímž vzniklo Centrum sportu Ministerstva vnitra. Na přelomu roku 2016 a 2017 se organizace přejmenovala na OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra. Prvořadým úkolem této organizace je zabezpečení přípravy sportovců ke státní sportovní reprezentaci v následujících sportovních odvětvích: atletika, box, cyklistika, judo, moto, plavání, střelba broková, střelba kulová, tenis, triatlon, volejbal, vzpírání, zápas, biatlon a různé sporty. V posledně zmiňovaných je zabezpečována příprava vynikajících jedinců – sportovců, jejichž sportovní odvětví nejsou ve struktuře OLYMPU přímo zastoupena. Sportovci OLYMPU jsou zařazeni v kategoriích instruktor sportu nebo smluvní sportovec a jejich příprava probíhá na profesionální úrovni pod odborným trenérským vedením, dále je zajišťováno lékařsko-pedagogické sledování i materiální zabezpečení.

Sídlem OLYMP Centra sportu je areál Ministerstva vnitra v pražské Stromovce, kde se nacházejí oddělení atletiky, tenisu, vzpírání a různých sportů letních a různých sportů zimních.

Tenis byl dlouhodobě zařazen v oddělení různé sporty. Se vznikem OLYMP Centra sportu ministerstva vnitra k 1. 1. 2009 vzniklo i oddělení tenisu. Vedoucím oddělení tenisu je Petr Luxa. Oddělení využívá ke své sportovní přípravě sportovní areál Ministerstva vnitra ve Stromovce. K 1. lednu 2013 byl do oddělení tenisu přiřazen stolní tenis.

Úspěšní hráči TK Olymp Praha

Lucie Havlíčková, Linda a Brenda Fruhvirtovi, Linda Nosková, Jiří Lehečka, Tomáš Macháč, Patrik Rikl, Daniel Siniakov, Martin Krumich, Laura Samsonová, a další.

Tenis pro děti

Tenisová školička/tenisové tréninky dětí probíhají v kooperaci s tenisovým klubem TK Sparta. V TK Olymp Praha probíhá pouze příprava vrchlových mládežníků.

Screenshot 2022-09-27 at 10-08-57 OLYMP CSMV Základní informace.png

Trenérský tým

  • LP

    Luxa Petr

    Vedoucí oddělení tenisu

Kluby v okolí