TK Hanspaulka - "Tennis Academy Maršoun"

Informace o klubu

Adresa klubu
Nad Šárkou 113,
16000 Praha 6
E-mail
info@marsoun.cz
Telefon
739 648 339
Kontaktní osoba
Maršoun Marek
Region
Praha

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
6
Zimní kurty
0

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Historie tenisového klubu TK Hanspaulka sahá až do roku 1937, kdy oplýval klub atmosférou třicátých let. Tenisový areál se nachází v přímém sousedství přírodního parku Divoká Šárka v Praze, která dodává příjemné klima i v horkých dnech. Areál nabízí sportovní aktivity a prostory jak pro závodní hráče, tak i pro malé děti a širokou sportovní veřejnost, která chce zde strávit příjemně svůj volný čas..

Návštěvníci mohou využít 6 antukových tenisových dvorců, 2 odrazové nahrávací stěny a 1 mini kurt vhodný pro rozvičení, pohybové aktivity a malé děti kategorie minitenisu. Tenisový klub TK Hanspaulka pořádá pro své členy různé akce ať už sportovní jako jsou například tenisové turnaje pro neregistrované, turnaje mládeže a dospělých pod oficiální hlavičkou Českého tenisového svazu, příměstské kempy, ale i společenské a kulrturní akce.

Tenis pro děti

Dětský tenis je v tenisovém klubu TK Hanspaulka provozován tenisovou školou Tennis Academy Maršoun. Tenisová škola nabízí dětské tenisové tréninky pro děti od 4 do 15 let. Tréninky jsou vedeny zábavnou, hravou a moderní formou s využitím speciálních tenisových pomůcek. Dětské tréninky se nabízí jak v individuální, tak především ve skupinové formě. Pro nejmeněí tenisty se k tréninkům používá kurt ve velikosti minikurtu a odrazové stěny, je to výborná kombinace pro rozvoj koordinace, házení, chytání, kopání do míčku, skupinové hry. Děti se zároveň naučí i tenisovou abecedu a základní údery. Cílem trenérů tenisové školičky je, aby děti v této fázi neztrácely odvahu a našly radost z pohybu.

Hráčům, kteří se chtějí tenisu věnovat na závodní úrovně je doporučeno se přihlásit i na kondiční trénink pro rozvoj pohybových, koordinačních a silových dovedností. Během letních prádznin pořádá tenisová škola letní tenisové příměstské kempy, turnaje klubové a i oficiální soutěžní pod hlavičkou Českého tenisového svazu.

Trenérský tým