TK Blansko

Informace o klubu

Adresa klubu
Pekařská 1916/6,
67801 Blansko
E-mail
pavka.zemanek@seznam.cz
Telefon
778 971 473
Kontaktní osoba
Zemánek Pavel
Region
jihomoravský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
5
Zimní kurty
0

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Počátky tenisového hnutí v Blansku sahají do 19.století, kdy byl vystavěn tenisový kurt v dnešním zámeckém parku. Ve 30. letech 20.století byly postaveny kurty č.1 a č.2, už na místě, kde je dnešní tenisový areál. K velkému rozmachu tenisového oddílu dochází v 70. letech 20 století, kdy díky obrovskému zápalu několika tenisových nadšenců dochází k zásadní rekonstrukci tenisového areálu.

V současné době má tenisový klub TK Blansko okolo 100 aktivních členů a 7 závodních družstev - 2 družstva dospělých a mladších žáků, po jednom družstvu v kategoriích dorostu, starších žáků a baby tenistů. Hráčům je k dispozici 5 antukových tenisových kurtů.

Tenis pro děti

Tenisová škola spojuje pestrou a bohatou náplň tenisových tréninkových jednotek, spojenou s obecnou pohybovou průpravou, která vede k přirozenému rozvoji dítěte a utváří tak jeho dlouholetý vztah ke sportu. Cílem tenisové výchovy mládeže je poskytnout všeobecný pohybový rozvoj, a proto je výuka tenisu obohacena kondičními prvky. TK Blansko spolupracuje s místními základními školami a nabízí výuku tenisu již od útlého věku.

Hráči se řadí do: Tenisová škola A - ZÁVODNÍ : Určeno pro závodní hráče a zájemce převážně o individuální tréninky nebo tréninky za účasti 2 hráčů. Tito hráči mají možnost komplexní tréninkové přípravy - kondiční trénink, sparing, doprovod na turnaje nebo soutěže družstev, taktická příprava, zápasová strategie, a psychologie.

Za to, že hráči tenisové školy A odehrají všechna mistrovská utkání získají podporu ve formě: dotace tréninků, příspěvek na míče, proplácení startovného na turnajích, zdarma účast na domácích turnajích, možnost sparingových tréninků, příležitostní coaching v soutěžích družstev.

Tenisová škola B - REKREAČNÍ: Nabízí základní pohybovou průpravu - házení, chytání, běhání, skákání. Je vhodná především pro začátečníky a „kroužkaře“. Děti si v kurzu osvojují základy tenisu. Cílem tréninku je především radost ze hry. Kurz probíhá převážně ve skupinkách 3, 4, 5 nebo 6 dětí

I tito hráči mají nárok na podporu: příspěvek na míče a zdarma účast na domácích turnajích.

bl2.jpgbl1.jpgEB3EF06E-291F-4CFF-BEC2-A187454E6BFB (1).jpeg

Trenérský tým