Tenisový klub Orel Řečkovice

Informace o klubu

Adresa klubu
Medlánecká 24C,
621 00 Brno
E-mail
tenisovaskola@orlak.cz
Telefon
774370096
Kontaktní osoba
Jana Stankovičová
Region
Brno

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
2
Zimní kurty
2
Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový klub Orel se nachází v městské části Brno - Řečkovice v areálu, kde sportovci mohou využít více sportovišť a to na tenis, futsal, florbal, stolní tenis, badminton, pétanque a nohejbal. Orelská jednota v Řečkovicích byla založena v roce 1925, ale původní orelské hřiště, tzv. „Orlák“, bylo díky místním členům vybudováno již v roce 1934. K obnovení činnosti Orla v Řečkovicích došlo v roce 1991 zásluhou manželů Bořeckých, kterým se podařilo v rámci restituce získat orelské hřiště zpět.

Postupně se areál modernizoval až do dnešní podoby, kde návštěvníci mohou využít futsalové hřiště s umělou trávou, 2 tenisové kurty, hřiště na pétanque, tělocvičnu a útulnou hospůdku. Tenisová škola je součástí Orla a podporuje nejen rozvoj talentů, ale také děti, které se tenisem baví a hrají ho pro radost, pohyb a hlavně zábavu.

Tenis pro děti

V tenisové škole Orel se trenéři věnují dětem již od 3 let. Tito nejmenší hráči začínají v přípravce pro nejmenší (věk od 3 do 5 let), ve které mají možnost prvního zkušebního tréninku zdarma. V rámci dětského tenisového tréninku se děti učí základním pohybovým dovednostem s raketou i bez ní - trénují například házení, chytání tenisových míčků, koordinaci a základní tenisové pohyby a samozřejmostí jsou i hry. Tenisová škola je vhodná pro děti do 9 let, kde je trénink přizpůsoben věkovým a pohybovým možnostem tenistů.

Hráčům jsou nabídnuty dva typy tréninkového plánu - první je "závodní tenis" a druhý je "rekreační tenis". Trenéři sa zaměřují na vytvoření kladného vztahu k tenisu a sportu všeobecně. Důležité je najít si vlastní způsob, jak si užívat života a dělat věci, co děti naplňují. Nemají rády nudu a šeď a proto trenéři tenisové školy hledají způsob, jak je neustále inspirovat a motivovat k pohybu. Kvalifikovaní trenéři s licencí ČTS se snaží, aby každé dítě z tenisového tréninku odcházelo s úsměvem a radostí ze hry a zlepšení jeho dovedností.

Obrázek WhatsApp, 2023-02-13 v .jpgorel_tenisovy_klub-logo_bila-2.jpgorlak-foto.jpg

Trenérský tým