Tenisový klub Eden Hradec Králové

Informace o klubu

Adresa klubu
Zámostí 683/3,
500 09 Hradec Králové
E-mail
tenisovaskolaeden@gmail.com
Telefon
775 354 743
Kontaktní osoba
Řehák Jakub
Region
východočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
4
Zimní kurty
2

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Počátky tenisového klubu Eden HK se datují do sezóny 2015/2016, kdy se na kurtech LTC Hradec Králové začali provozovat tenisové tréninky pro děti a dospělé s cílem mít vlastní tenisovou školu. Na jaře roku 2016 byla do soutěží přihlášena první smíšená družstva, která hrála ještě za klub LTC Hradec Králové.

V roce 2018 byl založen už vlastní tenisový klub, který mohli děti z tenisové školy reprezentovat. Tohoto roku se povedl také přesun do vedlejšího areálu v Malšovicích (areál farmaceutické fakulty). Tento areál nabízí k trénování 4 antukové kurty, 1 kurt asfaltový pro volné hraní a oblíbenou zeď. Součástí sportovního areálu je také zrekonstruované sociální zařízení, kurt pro plážový volejbal a posilovna. Pro velký zájem o tenis si Tenisový klub Eden HK pronajímá další tenisové kurty v jiných areálech.

Cílem tenisového klubu Eden je starat se o závodní i rekreační hráče všech věkových kategorií a vytvořit prostředí, ve kterém budeme společně rádi trávit čas, ať už s touhou prohloubit si tenisové dovednosti, nebo jen být se svými tenisovými přáteli.

Tenis pro děti

Tenisová škola nabízí výuku dětského tenisu již od 4 let. Tenisové tréninky probíhají pod dohledem kvalifikovaných trenérů s letitou tenisovou praxí a trenérskými zkušenostmi. Při dětských trénincích se využívají nejrůznější tenisové pomůcky pro dané věkové kategorie (minitenis a babytenis). Tyto speciální pomůcky slouží k zábavnějšímu a pestřejšímu tenisovému tréninku a upoutání pozornosti těch nejmenších. Trenéři zároveň učí děti zodpovědnosti, morálce, vytrvalosti a dalším hodnotám, které jim dopomohou k úspěchu i v osobním životě.

O letních prázdnínách je hráčům tenisové školy od 4 do 19 let nabídnuta možnost příměstských tenisových kempů. Přihlásit se mohou jak začátečníci, tak i závodní hráči. Program je pestrý; kromě tenisu jsou pro hráče připraveny další sportovní aktivity, hry a soutěže, výlety apod.

1(1).jpg3(1).jpg4(1).jpg

Trenérský tým