Tenisový klub Černošice

Informace o klubu

Adresa klubu
Na bluku,
252 28 Černošice
E-mail
tenisfryda@seznam.cz
Telefon
603790530
Kontaktní osoba
Frýda Tomáš Mgr.
Region
středočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
6
Zimní kurty
0

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Počátky tenisu v Černošicích se datují do roku 1908. První oficiální tenisový klub, který nesl název LTC Černošice vznikl až v roce 1912. Tenis se hrál na dvou tenisových dvorcích. P. Weis a MUDr. Duchka jsou považováni za přední zakladatele tenisového klubu. Během první světové války jako většina sportovních sklubů nevyvíjel činnost. Po roce 1918 byl založen nový tenisový klub v rámci nově založeného SK Černošice. Mimo tenisu se zde hrála především kopaná a dívčí házená. Část členů okolo roku 1925 založila nový tenisový klub s názvem ČLTK Černošice na pozemcích „ U Ptáčníků“. V tomto nově vzniklém klubu působili především dospělí hráči, kteří byli současně i hráči ČLTK Štvanice a tvořili tenisovou špičku v první republice. Na tomto novém pozemku se hrálo na dvou písčitých dvorcích a jednom hliněném. Popularita tenisu nabývala především díky každoročně pořádáným turnajům s top hráči pražských tenisových klubů jako například Jan Koželuh, Sláva Žemla, Ing Havelka, Zorka Černá-Solnařová, která svého času byla druhá na mistrovství republiky.

Po zapojení klubu do TJ. Sokol Černošice se tenis pomalu stává jedním z největších oddílů Tělovýchovné jednoty. Během let 1969-1977 se zvětšuje členská základna hráčů i dobrovolníků, kteří přispěli k překonání různých potíží, jako například pravidelné zaplavování dvorců povodní. Díky lidské síle se klub začal pomalu zvelebovat a modernizovat. Stará klubovna byla obnovena a upravena, byly zřízeny skříňky pro členy, byla vystavěna odrazová tenisová stěna. V následujících letech byly svépomocí vybudovány sprchy a strojovna, rovněž došlo k dobudování dvorce č. 4. Velkým úspěchem bylo vybudování nových sprch a WC přímo u klubovny. V letech 1991–1992 bylo vybudováno zázemí pro správce a občerstvení.

Po úmrtí JUDr. Jana Křečana, který po dlouhá léta pracoval ve výboru klubu a neúnavně se věnoval výchově mladých tenistů, došlo k částečnému výpadku péče o mládež a proto v roce 1998 došlo k dohodě s Pavlem Václavkem, kterého však v roce 2002 nahradil současný Tomáš Frýda, který si vzal nastarosti tenisovou školu.

Tenis pro děti

V roce 2004 na tenisových kurtech TK Černošice vznikla Tenisová škola Tenis Frýda, která má nastarosti výchovu a péči o mladé tenisty již od 4 let. Hlavním pilířem tenisové školy je poskytnout hráčům všestranný rozvoj pohybových dovedností, získání základní tenisové techniky a základních pravidel pro svou kategorii. V trénincích je kladen důraz na dobré rozcvičení, strečink a postupné seznamování se s celou tenisovou abecedou - procvičování úderů, volejů, podání atd.

Výuku dětí i dospělích zajišťují trenéři s dlouholetými hráčskými i trenérskými zkušenostmi v ČR i v zahraničí. Tréniky probíhají v menších skupinkách, maximálně 4 dětí na tréninkové hodině. Po domluvě s trenérem je možné trénovat individuálně. Zimní sezóna probíhá v hale v areálu Zakládní školy Černošice (Mokropsy) a od roku 2012 také ve Sportovní hale v Černošicích. Nábor dětí do tenisové školy je prováděn po celý rok, mladí tenisté budou zařazeni do skupinek odpovídající jejich výkonnosti. Nováčkům bude poskytnuto základní tenisové vybavení - dětská tenisová raketa - a doporučeno základní tenisové vybavení.

Během letních prázdnin jsou pro děti připraveny tenisové kempy, plné zábavy, tenisu a sportovních aktivit. Na kempech je pro hráče plně zajištěno stravování a pitný režim. Veškeré tenisové nebo kondiční tréninky probíhají v areálu tenisového klubu TK Černošice nebo jsou také využívány přilehlé sportovní areály jako např. fotbalové hřiště.

296230287_910340893252083_340265.jpgsokol_big.pngtkc1_big.png

Trenérský tým

Kluby v okolí