BR Sport Centrum

Informace o klubu

Adresa klubu
Javornická 1705,
51601 Rychnov nad Kněžnou
E-mail
recepce@brsportcentrum.cz
Telefon
777 252 024
Kontaktní osoba
Cindr Roman
Region
východočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
4
Zimní kurty
2

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

BR SPORT CENTRUM je multifunkční sportovní komplex se špičkovým sportovním vybavením, který byl postaven v letech 2009 - 2010 za přispění z fondů EU z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Areál se nachází v klidné části na okraji Rychnova nad Kněžnou. Moderní a příjemné prostředí komplexu je určeno pro širokou veřejnost. Na své si přijdou především sportovci míčových her (tenis, squash, badminton,stolní tenis, racketlon, floorbal, sálová kopaná), ale také těch druhů sportů, které vyžadují vyšší míru prováděné aerobní intenzity (cardio fitness, aerobic, zumba, powejoga) a pro nejmenší sportovce je připraveno cvičení pro děti.

Pro tenisty jsou připraveny 2 vnitřní tenisové kurty v pevné multifunkční hale s gumovým povrchem německé značky Regupol, 4 venkovní tenisové kurty pro letní sezónu s povrchem umělé antuky. Tenisoví nováčci mají možnost zapůjčení tenisových raket a míčků za poplatek na recepci. Dále pro míčové sporty jsou návštěvníkům k dispozici 2 squashové kurty, 4 badmintonové kurty (kurty se sestaví v pevné multifunkční hale) a 1 stůl na stolní tenis (stůl se sestaví na squashovém kurtu).

Tenis pro děti

Dětský tenis je v BR SPORT CENTRU nabízen v rámci tenisové školičky. Hlavním cílem tenisové výchovy mládeže je postupné a adekvátní zlepšování fyzických i psychických schopností s nadšením pro sportování. V tenisové škole má své místo jak výkonnostní, tak rekreační tenis s dětmi i dospělými.

U juniorů a dospělých trenéři apelují na dobrý pocit ze hry a ze samotného pohybu. U tenisové školičky a lekcí pro děti se dbá především na kladný a trvalý vztah k tenisu, kterému se budou aktivně či rekreačně věnovat. Tréninky probíhají především ve skupinových lekcích, pro intenzivnější trénink se vyučuje tenis individuálně.

br1.jpgbr2.jpg300768275_5634821509895639_6523682869942300560_n.jpg

Trenérský tým