Reporty z Tábora 2020 - TENISDĚTEM

14.8.2020 - 5. den

8:00 - Sraz účastníků tábora na kurtech v areálu TJ Drslavice. Rozehrání dětí, individuální rozcvička. Děti byly rozlosovány do 3 výkonnostních skupin - zahájení miniturnaje. Po skončení miniturnaje přesun do relax zóny v Obecním domě.

10:00 - Odpočinek, malování, sledování pohádek v Obecním domě. Následně tenisový kvíz/test pro děti, celkem 10 otázek.

11:30 - Oběd v Polyfunkčním domě, dnešní menu - plátek masa, hranolky. Přesun do Obecního domu.

12:30 - Odpočinek, malování, sledování pohádek v Obecním domě. Přesun na tenisové kurty.

14:00 - Individuální tenisový program na kurtech včetně tenisového děla.

15:00 - Ukončení tábora, zhodnocení tábora, odměny pro děti, vyhlášení vítězů. Děti si rozdělily celkem 4 poháry, každý účastník dostal na památku medaili a diplom. Vítězka kvízu obdržela speciální diplom. 

Umístění v soutěži o táborový pohár:

1. Honzík
2. Sebík
3. Jirka

Umístění v turnaji Skupina “ZKUŠENÍ”:
1. Honzík
2. Verča
3. Barča

Umístění v turnaji Skupina “POKROČILÍ”:
1. Emánek
2. Markétka
3. Marťa

Umístění v turnaji Skupina “ZAČÁTEČNÍCI”:
1. Dalča
2. Jirka
3. Marek

Vítěz tenisového kvízu: Markétka (9/10b)

Děti předvedly v dnešních turnajích vyrovnané výkony, některé skupiny musely jít až do 2 rozstřelů. Na dětech byla vidět únava z celého týdne, nicméně se popraly se vším se ctí. Boj o táborový pohár byl až do posledního dne vyrovnaný, Honza však v posledních dvou bodovaných disciplínách zabral a tím Sebíkovi uskočil o 5 samolepek. V tenisovém kvízu si nejlépe vedla Markétka, která jako jediná ztratila pouze 1 bod a odpověděla 9 z 10 otázek správně. Byla velmi blízko i turnajovému poháru, Emánek ji však vyrovnaným výkonem předběhl o 1 bodík.

18:00 - Dobrovolné přespání dětí na Obecním domě.


13.8.2020 - 4. den

8:00 - Sraz účastníků tábora na kurtech v areálu TJ Drslavice. Dětem rozdána dopolední svačina (toast, jablko, fruiko). Odjezd minibusem na výlet do TOBOGA Galaxie Zlín.

9:00 - Příjezd do Zlína, prohlídka areálu a tenisových kurtů TK Zlín Vršava. Dopolední svačina, přesun do Galaxie.

10:00 - Volná zábava v zábavním parku Galaxie - raketoplán, trampolíny, skákací hrad, skluzavky, multifunkční prolézačka, tobogány, vesmírná střelnice, stolní hry, multifunkční hřiště, šlapací vozítka a odrážedla. Možnost zahrát si stolní tenis.

12:00 - Odjezd na oběd do Polyfunkčního domu, čtvrteční obědové menu - rybí prsty s kaší a příloha. Přesun na tenisové kurty.

14:00 - Odpolední tenisový program na kurtech, unavené děti měly zábavu ve formě kreslení křídou. Odpolední svačina - párek v rohlíku.

16:00 - Odchod dětí, příprava vedoucích na další den.


12.8.2020 - 3. den

8:00 - Sraz účastníků tábora na kurtech v areálu TJ Drslavice. Dopolední tenisový program, kruhový a kondiční trénink, sportovní hry se zaměřením na tenis. Děti si měly možnost vyzkoušet tenisové dělo. Svačina - chleba ve vajíčku se zeleninou a banán.

11:00 - Přesun na oběd do Polyfunkčního domu. Středeční menu - maso s rýží, hříbková omáčka.

12:00 - Výšlap na odpolední výlet = opékání špekáčků na Čertoryjích. Program doplněn o hraní her a hledání pokladu. Hlavním obsahem pokladu byly 3 kusy samolepek panáčka TENISDĚTEM, které děti v průběhu tábora sbírají. Lovec pokladu prokázal velmi férový charakter, když se o samolepky rozdělil se svými kamarády.

14:30 - Přesun do "relax centra" v Obecním domě. Odpočinek a omalovánky.

16:00 - Odchod dětí, příprava vedoucích na další den.

Boj o táborový pohár se dostává do své druhé fáze. V tuto chvíli se předhání Sebík s Honzou, v úterý vedl Sebík o jednu samolepku, po dnešním dni vede Honza o 1 kus a je tedy blíže. Na paty jim dýchá s minimálním odstupem cca 5 dětí.


11.8.2020 - 2. den

8:00 - Sraz účastníků tábora v areálu TJ Drslavice, dětem byla rozdána táborová trička a svačina na dopolední výlet. Společné foto.

8:45 - Odjezd autobusem z Drslavic do Uherského Brodu. Následně přestup na vlak do Starého Města. Přesun do areálu Sportpark Rybníček.

10:00 - Svačina (sendvič+jablko). Hlavní bod výletu - Človíčkova stezka s průvodcem = historie sportu, interaktivní část, sportovní hry. Děti měly v areálu možnost vidět probíhající tenisový turnaj.

12:30 - Odjezd vlakem ze Starého Města do Hradčovic. Následně přestup na autobus do Drslavic.

13:30 - Obědová pauza v Polyfunkčním domě. Úterní menu - smažený sýr s bramborem.

14:30 - Odpolední tenis na kurtech - individuální tenis včetně možnosti využití tenisové zdi, ukázka úpravy kurtů. Pro unavené účastníky možnost relaxace a omalovánek. Svačina - meloun, oplatek, ledňák.

16:00 - Odchod dětí, příprava vedoucích tábora na další den.


10.8.2020 - 1. den

8:00 - Sraz účastníků na kurtech v areálu TJ Drslavice, zahájení, rozdělení do skupin. Vytvořeny tři stanoviště (tenis, kondiční průprava, herní zóna) - tenisové dopoledne.

9:30 - Dopolední svačina na kurtech - pizza.

10:00 - Přesun do Obecního domu, kde je pro děti vytvořena tzv. "relax zóna". Děti si zde kreslí, sledují pohádky a odpočívají. V závěru proběhne krátká přednáška o tenise.

12:00 - Přesun do Polyfunkčního domu, obědová pauza. Dnešní menu - Hrachová polévka, kuřecí plátek s hranolkama.

13:00 - Tenisové odpoledne na kurtech včetně luštění tenisové křížovky pro starší, "tenisové abecedy" pro mladší. Odměna v podobě ledňáčku.

15:00 - Program na kurtech komplikuje bouřka, nicméně následuje odpolední svačina (meloun a chleba se šunkou a sýrem) a hry v útrobách tenisového areálu.

16:00 - Odchod dětí, příprava vedoucích tábora na další den.

V průběhu dne byly děti za své výkony hodnoceny formou samolepek. Kdo získá na konci tábora největší počet, vyhraje Táborový pohár TENISDĚTEM.cz. V tuto chvíli je na první příčce se shodným počtem samolepek 7 dětí. Celkem děti a vedoucí za dnešní den vypily 30l tekutin.