Sokol Praha Dejvice

Informace o klubu

Adresa klubu
Bubenečská 181/4,
Praha,
Dejvice
E-mail
info@tenisbalance.cz
Telefon
724302675
Kontaktní osoba
Klápa Tomáš
Region
Praha

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
3
Zimní kurty
0

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tělocvičná jednota Sokol Praha Dejvice I. dnes patří jak k nejstarším, tak zároveň k největším jednotám v celé České obci sokolské. Členskou základnu Sokola Dejvice tvoří především děti a mládež, kteří si mohou vybrat z mnoho cvičení a sportů. Kromě sportovních aktivit jsou členům nabídnuty nejrůznější soutěže, společenské akce, letní a zimní tábory a kempy, výlety nebo dětské karnevaly a plesy.

Počátky tenisového oddílu se datují do roku 1932, kdy parta vysokoškoláků vybudovala svými silami pískové tenisové dvorce s provizorní klubovnou. Později se pískové kurty přebudovaly na klasické antukové a klubovna se modernizovala - přidaly se toalety, šatny, sprchy a místnost pro správce. I v současné době se tenisový areál stále modernizuje, aby splňoval náročnější požadavky sportovců. Aktuálně mohou tenisté využívat 3 antukové tenisové dvorce, odrazovou nahrávací zeď, travnatou plochu a venkovní posezení.

Tenisový oddíl funguje pouze v letních měsících (duben - říjen) každý den a u správce kurtů je možné si zapůjčit kvalitní tenisové rakety pro tenisty každého věku, tenisové míčky a další tenisové vybavení. Tenisový oddíl startuje se třemi soutěžními mládežnickými družstvy v celostátní soutěži smíšených družstev a také s družstvem veteránů.

Tenis pro děti

Tenisová školička tenisového oddílu Sokol Dejvice nabízí dětské tréninky pro nejmenší od 4 let. Trenéři vyučují tenis pro děti hravou a zábavnou formou, implementují soutěže a odměny do svých tréninků, aby děti motivovaly ke zlepšování a udržení ve sportu. Během letních prázdnin trenéři tenisové školičky pořádají týdenní prázdninové tenisové kempy, aby děti nevyšly ze cviku a pohybových aktivit.

pic1.jpgIMG_7076.jpg73028532_890339608026363_8161158721121026048_n.jpg

Trenérský tým

  • KT

    Klápa Tomáš

    Člen výboru pro sportovní činnost, správce stránek

Kluby v okolí