SK Štětí

Informace o klubu

Adresa klubu
ČSA 51 stadion,
41108 Štětí
E-mail
info@tenissteti.cz
Telefon
416812208
Kontaktní osoba
Novotný Václav Ing.
Region
severočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
3
Zimní kurty
0

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Historie tenisového klubu SK Štětí se datují do roku 1972. V tomto roce se konala první schůze příznivců bílého sportu a byla zde položena otázka vytvoření tenisového klubu. V roce 1973 započaly práce na výstavbě tenisových kurtů a potřebného zázemí. V roce 1975 byly dokončeny veškeré stavební práce a funkcionáři si poprvé na nových tenisových kurtech zahráli tenis. V roce 1983 přibyla v tenisovém areálu budova, ve které se nachází šatny, klubovna a veškeré zázemí tenisového klubu. Od roku 1992 je hráčům nabídnuta možnost hraní a trénování i po setmění díky umělému osvětlení tenisových kurtů 1 a 2. Během posledních let se klub stále modernizuje a částečně rekonstruje, aby vyvoval požadavkům tenistům a moderní výuky tenisu. V současné době mohou návštěvníci využívat pro sportování 4 antukové tenisové dvorce a víceúčelový kurt s umělým povrchem, osvětlením a odrazovou stěnou.

Tenisový klub Štětí zajišťuje výuku tenisu pro všechny věkové kategorie od minitenisu až po dospělé. V současné době klub sdružuje více než 80 členů, kdy více než polovinu tvoří děti. Pro zimní období tenisové klub využívá tenisovou halu v Roudnici nad Labem.

Tenis pro děti

Děti jsou v tenisovém klubu SK Štětí vítany od 4 let. U nejmenších dětí v kategorii minitenisu (6 - 7 let) probíhá výuka se speciálními pomůckami a míčky právě pro tuto kategorii. Trenéři se snaží přirozenou a zábavnou cestou rychle děti naučit základy a pravidla tenisu, vytvořit kladný vztah se sportování a vytvořit přátelství v rámci daných skupin. Minitenis využívá pro děti upravené vybavení – především pak nízké sítě, menší hřiště, malé tenisové rakety a pomalé větší míče. Okolo 7 - 8 let děti přecházejí z kategorie minitenisu do kategorie babytenisu, kde největší rozdíl je hra na celém tenisovém dvorci s tvrdšími míčky. Dětem v této kategorii je již možno nabídnout individuálnější tréninkový plán sestavený podle přání a požadavků dětí a především trenérského oka.

res 1.jpgres2.jpgpostup_01-768x576.jpeg

Trenérský tým

Kluby v okolí

  • Slavoj Litoměřice

    Velká Mlýnská 8 - Střelecký ostrov, 41201 Litoměřice

    Více informací
  • TK Roudnice n.L.

    Alej 17.listopadu 265, 41301 Roudnice nad Labem

    Více informací