Orel jednota Praha - Balkán

Informace o klubu

Adresa klubu
Na Balkáně 812,
130 00 Praha 3
E-mail
ceskovaa@email.cz
Telefon
737 282 434
Kontaktní osoba
Češková Alena
Region
Praha

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
7
Zimní kurty
6

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Tenisový klub Orel jednota Praha - Balkán se nachází v rozsáhlém areálu na pražském Žižkově. Kromě tenisových kurtů mohou návštěvníci využít také fotbalové hřište, menší osvětlené fotbalové hřiště s umělou trávou, 4 kryté tenisové kurty, volejbalové kurty, cvičební sál, posilovnu, víceúčelovou halu pro futsal, badminton, basketball, floorbal, volejbal, bojové sporty, aerobick, taneční soutěže aj.

Při náhledu do historie je nejvíce výrazný rok 1948, kdy se družstva kopané, národní házené a sporty Sokola Žižkov spojili do jedné tělovýchovné jednoty TJ SPOJE Praha. V roce 1952 se konalo slavnostní otevření části nové tělocvičny.Rozvoj pokračoval i v roce 1954, kdy se zahájily terénní úpravy pro vybudování dalších sportovišť. Následovalo zahájení provozu všech místností nové tělocvičny „sokolovny“, včetně malého sálu, divadelního sálu, šaten a kluboven. V roce 1965 přišlo na řadu vybudování 5ti tenisových kurtů. V roce 1977 přibyly 3 volejbalová hřiště a škvárového fotbalového hřiště. V roce 1978 se vybudovalo nového sportoviště pro házenou. Dlouho plánovaná výstavba multifunkční haly se datuje do roku 1979. V hale o rozměrem hrací plochy 36 x 18 m, včetně hlediště pro 450 diváků se vybudovaly šatny, posilovna, nářaďovna, masérna, ošetřovna, údržbářské dílny, sklady, restaurace, metodický kabinet, klubovna a kanceláře TJ. Rozsáhlá rekonstrukce ani zdaleka nebyla u konce a v roce 1981 se postavil centrální dvorec na tenise a dostavili se další 3 tenisové kurty. Pokračovalo se vybudováním šaten házené, kopané a tenisu a výstavbou nohejbalového hřiště, travnatého fotbalového hřiště a výstavby nových šaten fotbalu s tribunou pro diváky. Jako poslední se v roce 1988 dostal plavecký stadion a tréninkové fotbalového hřiště ve východním okraji areálu.

Největší tenisovou událostí v tenisovém areálu Orel jednota Praha - Balkán byl doposud mezinárodní tenisový turnaj ATP s názvem RPM PRAGUE OPEN by MONETA MONEY BANK 2020 s dotací 137 560 $, který přivítal tenisovou hvězdu Stana Wawrinku (trojnásobného grandslamovýého šampiona).

Tenis pro děti

Dětský tenis je v klubu Orel jednota Praha - Balkán nabízen v tenisové školičce, která je určena dětem ve věku od 3 do 7 let. Trenéři učí děti základní tenisovou úderovou techniku a pravidla tenisu. Dále děti v rámci tenisových tréninků rozvíjí své pohybové dovednosti a budují si nové kamarádské vztahy. Děti jsou na tréninky rozděleny do menších skupinek podle věku a tenisové úrovně. Nejmenší děti začínají v kategorii MINITENIS, kde hrajou na malý tenisový kurt s měkkými červenými míčky. Tato kategorie, ve které se již děti mohou zúčastnit soutěží, je pro děti ve věku 6 - 7 let. Po této kategorii se děti dostávají do kategorie BABYTENISU (8 - 9 let), kde již děti hrají tenis na celý tenisový kurt s měkčími míčky.

Během letních prázdnin tenisová školička neprobíhá, ale trenéři mají pro děti připraveny příměstské tenisové kempy a tábory. Děti mají v rámci kempů připraven bohatý program plný tenisu a sportovních pohybových aktivit, her, zábavy, výletů a tréninkových zápasů. Občerstvení a pitný režim je zajištěn.

304180200_502265878569114_435540.jpgminitenis-1400.jpgprimestske-kepmy-2022-31.jpg

Trenérský tým

Kluby v okolí