Lokomotiva Trutnov

Informace o klubu

Adresa klubu
Národní 199,
54101 Trutnov
E-mail
oldamartinec@seznam.cz
Telefon
777 034 664
Kontaktní osoba
Martinec Oldřich
Region
východočeský

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Počet tenisových kurtů

Letní kurty
6
Zimní kurty
2

zdroj informací: https://www.cztenis.cz/

Přihlásit tenistuZjisti více o metodice

O tenisovém klubu

Historie tenisového klubu Lokomotiva Trutnov se datuje do roku 1928, kdy na podnět několika pánů ze zdejší společnosti navrhuje zřízení tenisového hřiště na letním cvičišti, jehož náklad by nesl kroužek zájemců. Až v roce 1949 se oddíl tenisu registrovuje při Tělovýchovné jednotě Sokol. Areál včetně zázemí během let prošel řadou rekonstrukcí a modernizací včetně výstavby tenisových kurtů.

Tenisový areál se nachází v klidném prostředí uprostřed zeleně poblíž řeky Úpy. Výhodná je poloha cca 5 min. od centra, blízkost koupaliště a možnost ubytování v nedalekém hotelu. Spolu se solidním zázemím, které se díky rekonstrukci šaten, soc. zařízení aj. výrazně zkvalitnilo, nabízí závodním hráčům perfektní tréninkové podmínky a rekreačním hráčům možnost příjemně trávit volný čas a relaxovat. Posezení na terase, pergola s venkovním grilem či dětský koutek vhodně dotvářejí pohodovou atmosféru.

Tenis pro děti

Děti jsou do tenisové školičky vítany od 5 let. Cílem tenisové školičky Lokomotiva Trutnov je všestranný rozvoj pohybových schopností a dovedností malých tenistů a získání základů tenisové techniky. Dětské tréninky probíhají v menších skupinkách, pro starší hráče je možnost trénovat i individuálně. Trénink je veden hravou a zábavnou formou s využitím speciálního vybavení pro minitenis a babytenis jako jsou minisítě, odlehčené tenisové míčky, odlehčené dětské rakety, a další pomůcky podporující zájem dětí o sportování a tenis.

V letních měsících, když neprobíhají organizované tenisové dětské tréninky, trenéři pořádají tenisové příměstské kempy a jiné aktivity pro děti.

img00002.jpgimg00065.jpgimg00066.jpg

Trenérský tým